„Na startu nebude chybět loňský vítěz Fausto Bormolini. O vítězství se s ním popere držitel absolutního traťového rekordu na Ecce Homo, Španěl Ander Vilariňo a mezi sportovními prototypy se na návrat do Šternberka chystá jedna z největších legend tohoto sportu Andrés Vilariňo, otec výše zmiňovaného Andera,“ upozornil Ondřej Koubek z pořádajícího automotoklubu. Oba Španělé se mohou pochlubit tím, že dokázali být nejrychlejšími muži na Ecce Homo, přepisovali historické tabulky a ani letos nebudou chtít zaostat za svou pověstí.

Kromě více než dvou desítek nejrychlejších otevřených speciálů se závodu zúčastní také špičkové cestovní vozy, které mají své kořeny nejen v okruhových závodech, ale také v automobilových soutěžích. Toto měření sil nabídne velice rozdílné jezdecké styly -od naprosto čisté stopy u výkonných BMW až po divoké průjezdy Mitsubishi s náhonem na všechna čtyři kola. Šternberský závod je vždy vrcholem domácí sezony v závodech automobilů do vrchu a díky krásné trati patří také k nejoblíbenějším podnikům v celém evropském seriálu, což potvrzuje i divácká kulisa, která každoročně čítá 25 - 30 tisíc fanoušků přímo na závodišti.

V sobotu jsou na programu oficiální tréninky, které začínají v 8 hodin. V neděli první jízdy odstartují v 9 hodin a druhé jízdy ve 12.45. Vítězové budou slavnostně dekorováni v 18 hodin.