Nedělní závodní jízdy se oproti sobotním tréninkům značně protáhly. Na trati se během dne událo několik technických poruch i nehod. Byla potřeba několikrát během závodních jízd uklízet trať od oleje. Tak, aby byla naprosto bezpečná pro ostatní jezdce.

Italsko-česká obhajoba

Absolutní prvenství na Ecce Homo 2023 obhájil Ital Christian Merli s vozem Osella FA30. Jeho nejrychlejší čas měl hodnotu 2:40,90. Vloni stanovený traťový rekord 2:39,80 sice nepřekonal, Ecce Homo nicméně letos vyhrál už po šesté.

Druhý absolutně se stal stejně jako před rokem domácí pilot Petr Trnka na voze Norma M20 FC, který rozhodně své fanoušky nezklamal. Druhé místo v celkové klasifikaci je skvělý výsledek.

K tomu můžeme přidat vítězství ve skupině E2-SC a především překonání českého traťového rekordu, který v loňském roce sám stanovil. Hodnota nového českého rekordu je nyní 02:44,37.

Trnka dokázal ujet i velmi rychlému Španělovi, v součtu o 0,78 sekundy. Joseba Iraola Lanzagorta s vozem Nova NP01 si ze Šternberka odváží bronz v celkové klasifikaci.

Další kategorie

V Kategorii 1 se vítězem stal David Komárek s exkluzivním vozem McLaren F1 Evo 2019. Překonal tak v tomto závodě i rychlého Bratschiho, který zajel velmi krásné vyrovnané časy. Komárek měl první závodní jízdu asi o dvě vteřiny lepší.

Nejlepším mezi historickými vozidly byl opět italský pilot Piero Lottini. Jezdí na voze Osella PA9/90 a jeho nejlepší nedělní čas byl 3:22,01.