„Vzhledem k tomu, že nestartujeme v mistrovství Evropy, nebudeme pod takovým tlakem. Nemusím nutně sbírat body do konečného hodnocení. Pojedeme stejně evropský šampionát i mistrovství republiky. Budeme se snažit o co nejlepší umístění, i když placky jsou někde jinde," řekl Janík.

Šternberský závod má pro něj každý rok absolutní prioritu.

„Je to vrchol sezony. Přijde spousta fanoušků a sponzorů. Chceme jim předvést, jak funguje náš tým. Mimo mě ve Šternberku startuje Karel Hubáček s BMW a Jiří Svoboda s Radicalem," uvedl Janík.

Na letošní Ecce Homo se přitom sjede nadmíru kvalitní konkurence. Janíka to ale nijak nestresuje. „Na konkurenci jsem z Evropy zvyklý. Jsem rád, že se můžu porovnat s tolika soupeři. Pokud se podaří výsledek, bude to super," dodal Janík.

Jedno přání ale před závodem má. Hlavně ať se neopakuje loňský šternberský závod. Těsně před startem první jízdy se totiž rozpršelo a pňovický vrchař na mokru nemohl naplnit své ambice. „Počasí sleduju asi týden," přiznal.

Teď by si hlavně přál, aby měli všichni piloti stejné podmínky. „Je mi jedno, jestli bude pršet, nebo bude sucho. Hlavně ať se nestane to, co vloni, kdy polovina startovního pole jela na suchu a my s formulemi v dešti. Pokud bude pršet, tak ať za mokra jedou všichni," přál si.

Pňovický vrchař k Ecce Homo nastupuje po nejvydařenějším závodu v sezoně. Při prvním startu v mezinárodním šampionátu FIA Challenge v italském Verzegnis skončil druhý.

„Byl to nejlepší závod v sezoně. Konkurence v Itálii byla tradičně vynikající. Podařilo se nám nastavení vozu, rychle jsem se seznámil s tratí. Nakonec jsme překvapili druhým místem," pochvaloval si Janík. ⋌(map)