Christian Merli v neděli překonal svůj vlastní loňský čas a hodnotu traťového rekordu opět posunul. Nový nejlepší čas na trati Ecce Homo činí 2:39,80. Merli je absolutním vítězem závodu za rok 2022.

Obrovský úspěch ovšem zaznamenal domácí Petr Trnka, kterému se o víkendu velmi dařilo. Zajel nejrychlejší čas 2:44,53 a umístil se v absolutním pořadí na druhém místě za nejrychlejším Italem. Trnka bere také první místo ve skupině E2-SC a co víc, posunul český traťový rekord a překonal tak Miloše Beneše z loňského roku.

close Nedělní závod Ecce Homo 2022 ve Šternberku. Petr Trnka info Zdroj: Czech Hillclimb Photographs zoom_in Nedělní závod Ecce Homo 2022 ve Šternberku. Petr Trnka

Třetí místo absolutně obsadil Alexander Hin z Německa. Do Šternberka přivezl krásnou Osellu a zajel s ní nejrychlejší čas 2:50,73.

Na čtvrtém místě se umístil Švýcar Robin Faustini se svým novým vozem Osella FA 30 a skončil ve skupině D/E2-SS na skvělém druhém místě za Christianem Merlim. Faustini zajel 2:52,96, což je s novým vozem opravdu skvělý výkon.

Fotogalerie: Mistrovství Evropy Ecce Homo 2022.

Další český úspěch

Fantastický úspěch zaznamenal český jezdec Petr Vítek, který obsadil páté místo v obrovské konkurenci. S Osellou PA30 byl jeho nejrychlejší čas 2:57,52 a obstál před velmi rychlými jezdci.

Na osmém místě absolutně se umístil rakouský jezdec Karl Schargerl. Se svým VW Golf Rallye byl prvním jezdcem z Kategorie 1 v TOP 10. Všichni jezdci před ním pilotovali otevřené vozy.

Fotogalerie: Ecce Homo Šternberk