Domácí vstoupili do zápasu jako uragán a Kladno v sestavě s hokejovými reprezentanty Tomášem Plekancem a Jiřím Sekáčem bylo na ručník. Ve druhé čtvrtině domácí vedli už 7:1 a zdálo se, že si hosté odvezou krutý debakl. Jenže pak Čerti z ničeho nic probrali a udělali ze zápasu ještě dramatickou zápletku.

Vyrovnat se hostům již ale nepovedlo, v koncovce si Eagles vedení pohlídali a do Kladna v neděli pojedou s cílem získat druhou výhru, která by jim zajistila postup do závěrečného turnaje Final Four.

Tři góly si v utkání připsal olomoucký útočník Jakub Čuřík, který po zápase děkoval divákům. V sobotu v poledne jich totiž na zimní stadion přišlo nejvíc během letošní sezony inline hokeje. „Klobouk dolů, nevěřili jsme, že by se mohlo přijít podívat tolik lidí. Bylo to hezké. Všichni museli vidět, že v inline hokeji ani vedení 7:1 nic neznamená," prohlásil Jakub Čuřík, který si připsal dvě závěrečné olomoucké trefy při kladenské power play a pečetil tak olomouckou výhru. „Oni jsou opravu velcí hokejisti, zvedli se a udělali z toho ještě dramatický zápas. Zaplaťpánbůh jsme to ale zvládli a teď máme dva zápasy na to, to ukončit," plánoval forvard Eagles.

Vše se rozhodne v neděli na Kladně. Druhý zápas série se hraje od 12.00.

IHC Eagles Olomouc – IHC Čerti Kladno 11:8 (5:0, 2:3, 2:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Husák (L. Cik), 5. Husák (J. Cik), 9. L. Cik (J. Cik), 11. L. Vích (Korhoň, Paška), 11. Husák (Korhoň), 15. Handl (Paška, Čuřík), 19. Čuřík (Handl), 32. Husák (J. Cik), 34. Vích (Paška), 47. Čuřík, 48. Čuřík (Handl) – 15. Plekanec (Stieler, Kameš), 23. Sekáč (Plekanec, Kameš), 24. Stieler (Kameš), 27. Sekáč (Kameš, Plekanec), 27. Plekanec (Stieler, Kameš), 29. Stieler (Kameš, Plekanec), 33. Kameš (Plekanec, Stieler), 47. Plichta (Jiřik, Strnad). Rozhodčí: Obadal, Šiška. Stav série: 1:0.

Olomouc: Sedlář – L. Cik, J. Cik, L. Vích, Paška, Bělohlávek – Handl, Korhoň, Čuřík, Jurák, A. Vích, Husák.

Kladno: Langer – Jiřik, Kameš, Hoffmann – Stieler, Plichta, Strnad, Plekanec, Sekáč.