„Před rozhodující fází sezony se tým doplnil. Před klíčovými zápasy chceme, abychom měli soupisku zaplněnou i pro případ eventuálního zranění,“ potvrdil příchod hráčů sportovní manažer Olomoucka Michal Pekárek. „Nominaci bude dělat trenér podle aktuální formy,“ připomněl také skutečnost, že v týmu je nyní šest cizinců a dle kvót platných pro letošní sezonu tak bude muset jeden z nich zůstat mimo hru.

Čtyřiadvacetiletý Boltimorský rodák Daquan Bracey se na Hanou přesunul z Turecké druhé nejvyšší soutěže, kde byl nejlepším střelcem klubu Akhisar Belediye s průměrem 22,6 bodu na zápas.V dosavadním průběhu sezony navíc dvakrát překonal hranici čtyřiceti bodů. Ve svém posledním vystoupení z 23. února nastřádal osmadvacet bodů a šest asistencí.

Basketbalisté Olomoucka porazili ostravskou Novou Huť.
Napočtvrté to vyšlo! Olomoucko porazilo Ostravu a je mimo baráž

Druhým nováčkem v sestavě Olomoucka je sedmadvacetiletý Freddie McSwain, který si v průběhu této sezony zahrál v Lucembursku a Makedonii. Zkušenosti dříve čerpal také v Kanadě, Brazílii a Rakousku. Během studií nastupoval za Indianu v univerziní NCAA . Ve svém dosavadním působišti, makedonském KK Kumanovo, dával pravidelně přes třináct bodů na zápas a sbíral v průměru přes pět doskoků.

„V obou případech jde o hráče, kteří jsou v zápasovém zatížení a měli by nám pomoci na obou polovinách hřiště. Věřím, že nám okamžitě pomůžou,“ doufá Michal Pekárek.

A okamžitá pomoc by se Hanákům skutečně hodila. Už v sobotu 5. března totiž pokračuje jejich záchranná mise zápasem na půdě svého aktuálně největšího konkurenta z Jindřichova Hradce. Úvodní rozhoz proběhne v 18 hodin.