Dvě z nich, Pavel Polakovič (v hmotnostní kategorii do 60 kg) a Mário Baláž (64 kg), se zúčastní olympijské přípravy, která startuje v lednu v Krkonoších.

Na jejím konci se rozhodne, kteří borci se zúčastní kvalifikačního turnaje v Turecku, kde se bude v dubnu bojovat o letenky na olympiádu v Londýně.

„Boxovat mezi muži, být v reprezentaci a mít možnost se dostat na olympiádu, to byl vždy můj sen,“ prohlásil Pavel Polakovič, který letos posbíral několik turnajových prvenství.

„Těším se moc. Musím pořádně zamakat, chci to někam dotáhnout. Do Turecka a třeba i na olympiádu,“ doplňuje Mário Baláž, bronzový z letošního mistrovství republiky v Karviné.

Nadějnou dvojici, která se zúčastní olympijské přípravy, koučuje zkušený Pavol Polakovič, devítinásobný mistr republiky a účastník letních her v Atlantě.

„Je to důležitá akce, děláme všechno pro to, aby se kluci dostali do kvalifikace v Turecku. Tréninková příprava probíhala i přes svátky, aby z toho kluci nevypadli. Důležité bude jejich reprezentační soustředění, kde se ještě zdokonalí a zlepší, co potřebují. Věřím tomu, že udělají nějaký výsledek,“ říká Pavol Polakovič.

Dalším nadějným borcem v Dukle je Mario Wiedermann, který se zúčastnil mistrovství světa v Astaně.

„To byl velký zážitek, prohrál jsem tam s ruským mistrem. Jinak jsem byl na prvním místě na turnaji olympijských nadějí,“ uvedl šestnáctiletý Wiedermann.

Výborného výsledku dosáhl i bratrnec Pavla Polakoviče Štefan Gábor, jenž skončil bronzový na republikovém mistrovství.

„To je asi největší úspěch mojí kariéry,“ přiznal Gábor.