Napětí desítky ostrých zápasů v osmihranné kleci si přijde opět vychutnat několik stovek fanoušků.

„Očekáváme opět vyprodaný sál s kapacitou tisíc míst. Připravujeme deset zápasů, z toho sedm z nich obsadí bojovníci domácího Smash gymu,“ prozrazuje hlavní organizátor Cage Fight Olomouc Michal Prstek.

A jaké je portfolio duelů pro tento ročník? Spektrum bojových sportů je širší, připraveny jsou hned tři disciplíny.

Osm zápasů bude podle pravidel MMA, které doplní po jednom duely thaiboxu a pravidel K-1, kategorie na pomezí kickboxu a thajského boxu.

Hlavním tahákem večera bude souboj ve váze do 70 kg, domácí Jan Slováček vyzve Michala Lebdušku z pražského gymu Pro7sport.

„Soupeř je zkušenější, ale náš Olomoučák má výborné skóre. Neprohrál čtyři zápasy v řadě a všechny ukončil před limitem. Určitě to bude pecka,“ těší se za pořádající Smash Gym Olomouc Michal Prstek, který je zároveň zkušeným trenérem a zná silné stránky svých svěřenců.

„Honza Slováček může uspět svou dynamikou, pohybem v postoji. Má agresivní styl boje, který se hrozně líbí. Nechodí na zem, není zápasník, to jen v krajních případech. Hlavně rozhoduje v postoji tvrdým boxem,“ charakterizuje před jedním z hlavních střetnutí večera domácího borce Prstek a na adresu soupeře dodává: „Má podobný styl, není tak agresivní, je spíš techničtější a hodně mazaný, určitě to bude zajímavé.“

Hubne se i deset kilo

V akci se domácím příznivcům opět představí také ostřílený kickboxer a thajský boxer Pavel Hennrich. Právě v Muay Thai svede svůj další souboj.

„Uvidíme, jak se Pavel ukáže, už je to taková olomoucká tradice. Minulý týden prohrál, ale to jel podle pravidel K-1. To není úplně jeho nejoblíbenější disciplína. Teď bude mít proti sobě thajského boxera a věřím, že si dají pěkně do těla,“ podotýká Michal Prstek.

Kromě Hennricha a Slováčka se ve svých zápasech pokusí uspět za domácí Smash Gym také Nikolas Kubáň, Vojtěch Hrabčík, Jan Otevřel, Nikolas Agyeman a Jan Meixner. Nejen ve Smash Gymu tak vrcholí přípravy, které tradičně zahrnují i náročné shazování hmotnosti do váhové kategorie.

„Někteří hubnou hodně a shazují až osm či deset kilo,“ pousmál se Prstek.

Naopak duel těžký vah pak nabídne měření sil mezi Jakubem Dittrichem a Dominikem Dobešem.

„Jsem na to zvědavý, tito kluci získávají zkušenosti. Těžká váha je určitě hodně atraktivní, bude se líbit,“ odhaduje kouč z olomouckého Smash Gymu.

Fanoušci z regionu se určitě můžou těšit na borce z Olomouce, Přerova či Zlína.

„V každém zápase je někdo z okolí, kdo určitě přitáhne své diváky,“ potvrzuje Prstek a dodává: „Ještě je možnost sehnat vstupenku, máme tam posledních asi sto lupenů, takže myslím, že v pátek už bude asi vyprodáno,“ uzavírá za olomoucký klub Michal Prstek.

Akce začíná v hotelu Clarion v neděli v 18 hodin.

Zápasy Cage Fight Olomouc 5

1. MMA velterová váha 2x3min
Jan Turek – Nikolas Agyeman
2. MMA střední váha 3x3min
Marián Taraba – Jan Meixner
3. MMA bantamová váha 3x3min
Jakub Noga – Tomáš Matyska
4. K1 3x3 min -67kg
Jan Rychtařík – Jan Otevřel
5. Thaibox 5x2 min –81kg
Štěpán Genčůr – Pavel Hennrich
6. MMA velterová váha 3x3min
Dušan Dědek – Vojtěch Hrabčík
7. MMA těžká váha 3x3min
Jakub Dittrich – Dominik Dobeš
8. MMA střední váha 3x3min
Daniel Švestka – Nikolas Kubáň
9. MMA lehká váha 3x5min
Michal Lebduška – Jan Slováček
10. v jednání