„Sezona pro nás začala derby na hostující palubovce, takže premiéra to byla velice vypjatá. Navíc na podzim Bystřice v Litovli vyhrála. My jsme se ale dokázali zbláznit a celý srpen už hráči poctivě trénovali. Odehráli jsme spoustu těžkých zápasů převážně s extraligovými týmy a projevilo se to především v koncovce,“ prohlásil trenér Litovle.

Volejbalistky Olomouce (v modrém) porazily na úvod extraligy Olymp 3:2.
Maraton na úvod sezony. Volejbalistky Olomouce udolaly Olymp

Jeho tým držel v poločase dvougólové vedení a dlouho to vypadalo, že k sobě soupeře na dostřel nepustí ani ve druhém dějství.

Jenže Velká Bystřice pořádně přitvrdila a po trefě Dominika Tkadlečka vedla jedenáct minunt před koncem 19:18.

„Vynikající Vydra držel domácí hodně nad vodou, pokud bychom proměnili polovinu z šancí, které jsme měli, tak by konec byl jednodušší. Takhle jsme se potrápili. Ale je to skvělý gólman a my jsme s tím počítali, že to hladce nepůjde,“ hodnotil Krejčíř.

Hostující tým ale zvládl koncovku. Dvakrát se trefil Jan Smékal a když Tomáš Prošvic zvýšil na čtyřgólové vedení pro hosty, bylo rozhodnuto.

„Svědčí to o tom, že tým je bojově naladěný, chce vyhrávat a drží při sobě. Byli jsme disciplinovaní,“ chválil Krejčíř, že jeho tým ztráta vedení nijak nerozhodila.

Premiéra se smutným koncem

Pro domácího kouče Pavla Tkadlečka šlo o ostrý debut na lavičce Velké Bystřice.

„Byla to moje premiéra v pozici trenéra mužů, navíc přijel silný soupeř, protože Litovel bude patřit k nejlepším, ale myslím, že to bylo důstojné zahájení sezony první ligy,“ hodnotil kouč, který byl po porážce v derby pochopitelně zklamaný.

„Byl to dobrý zápas, musel se líbit, nás trošku zradila koncovka, hlavně střelba z devíti metrů. Kdybych spočítal tyčky, tak jich bylo asi sedm. Řekl bych, že soupeř měl dnes víc štěstí. Nedali jsme góly a pro nás to byl smolný zápas,“ dodal Pavel Tkadleček.

Házená Velká Bystřice – Tatran Litovel 21:25 (11:13)

Velká Bystřice: Vydra, Schneider – Machynek, Buček 3, D. Tkadleček 3, Schaffner, Dobeš 2, Kubis 3, Mužík 5/2, Ostrožovič 1, Švébiš 3, Pörsök, Mičola, Maceášik, Šoustal 1, Buršík. Trenér: Pavel Tkadleček.

Litovel: Juráš, Bartoň – Hanák, Havlíček, Barabáš, Růža 4/2, Kuchař 3, Vincour 2, Smékal 2, Geist 3/1, Kawulok, Prošvic 4, Pohlmann 1, Doričák 6. Trenér: Lubomír Krejčíř.