Závod HANÁCKÉ GRAVEL ve Střeni je součástí závodů GRAVEL BOHEMIA CUP – ČESKÝ POHÁR 2023. Po loňském premiérovém domácím šampionátu se letos plánuje i první Český pohár pro disciplínu gravel. Seriál bude mít celkem pět závodů, z toho jeden je i mistrovstvím České republiky. Závod ve Střeni o délce 62 kilometrů bude první zastávkou nového seriálu. Závodu se zúčastní celá řada známých jmen, na prvním místě olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z olympiády v Riu Jaroslav Kulhavý.

„Samozřejmě se velice těším a pokusím se navázat na svou poslední účast ve Střeni, i když je to už docela dlouho. Každopádně akce se mi tehdy doopravdy líbila a jsem zvědavý, jak bude vypadat letos, čistě ve formátu gravel. Ten teď získal skutečně na popularitě,“ uvedl Kulhavý.

close Hanácké Gravel info Zdroj: Zdroj: Hanácké Gravel zoom_in Hanácké Gravel close Olomoucký řetěz info Zdroj: Zdroj: Hanácké Gravel zoom_in Olomoucký řetěz

Dalším ze známých jmen ve startovní listině bude juniorský mistr světa Tomáš Paprstka. Bývalý reprezentant v cyklokrosu a v horských kolech si jede vyzkoušet gravel proto, že ho nová disciplína baví. „Mám v plánu odjet tři nebo čtyři závody. Pojedu trošku na punk, kolo mi skládají až dnes. Díval jsem se ale na trať závodu a absolutně mi vyhovuje,“ uvedl před startem. Těší se i na diváckou kulisu ve Střeni.

Hlavní závod startuje ve 13 hodin

Závod nabízí také celou řadu doplňkových jízd pro děti a mládež, což Jaroslav Kulhavý vítá

„Mladým bych vzkázal, aby si vyzkoušeli a užívali co nejvíc cyklistických disciplín, může je to jenom posunout v té jejich prioritní. Stačí se podívat na Van der Poela, Pidcocka, Van Aerta, a další,“ říká.

Program začíná v sobotu ve Střeni už ráno, začínají nejmenší děti závodem za kulturním domem na zabezpečeném okruhu, větší děti pojedou o chvíli později starou trať, na které se dříve jezdilo O pohár vesnice Střeň.

Závod gravel začíná ve 13 hodin. Vystartuje směrem na Litovel a projede celé litovelské Pomoraví. Ve 13:10 pak bude startovat na kratší trati závod horských kol. Ambasadorem závodu je Tomáš Konečný.