Olomoucké házenkářky musejí v posledních týdnech vstřebávat smutek z nesplnění cíle v podobě play-off.

„Hrozně nás to mrzí kvůli klubu i kvůli fanouškům. Teď jsme chtěly ukázat, že do play-out nepatříme a dokážeme vyhrávat i s týmy jako je Šaľa,“ prohlásila Markéta Hurychová.

Domácí celek začal výborně a proti soupeři, který nepřijel v kompletní sestavě, si vypracoval vedení až o čtyři branky.

Slovenský tým se ale v závěru první půle střelecky chytil. „Máme mladé družstvo a jdeme do play-off. I když tenhle zápas pro nás nic neřešil, tak jsem chtěl, aby děvčata bojovala a šla za vítězstvím, co taky potvrdila,“ chválil přístup svých svěřenek trenér Michal Lukačín. „Stáhli jsme v závěru prvního poločasu manko a fantasticky nám vyšla druhá půle, kdy jsme vyhrály první sedmiminutovku 5:0.“

Šaľa pak dlouhé minuty držela vedení, poslední pasáž ovšem patřila domácím. „V závěru to mladé družstvo nezvládlo. Soupeře mělo na lopatě, stačilo jej už jen, jak se říká, strčit do pece a to se hráčky musejí naučit,“ konstatoval Lukačín.

V klíčové chvíli se střelecky probudila olomoucká spojka Hurychová, která svými trefami zajistila Zoře vítězství 27:25. „Gólů jsem mohla dát víc, ale jsem ráda, že na konci ty branky padly a že jsme díky tomu i vyhrály,“ oddechla si Hurychová. „Šaľa tady sice nebyla v plné sestavě, ale i tak je to kvalitní soupeř a jsme rády za vítězství. Do play-out jsme chtěly jít s co nejvíc body na kontě,“ dodala před vstupem do nadstavbové části.

„Závěr byl s koho, mohlo to dopadnout jakkoliv. Nás podržela Polášková, která chytila dvě vyložené šance. Družstvo získalo jistotu a potom si za vítězstvím a za obratem šlo,“ pochvaloval si trenér Zory Jan Hegar.

„Jsem za výhru moc rád, po psychické stránce potřebujeme vzpruhu,“ řekl kouč týmu, který v česko-slovenské soutěži obsadilo 7. příčku a na postup do play-off mu chyběly 4 body.

DHK Zora Olomouc – HK Slovan Duslo Šaľa  27:25 (15:13)

Rozhodčí: Bečička, Horák.7m hody: 7/5 – 5/4. Vyloučení: 5 - 2. ČK: Gajdošíková (Olomouc, za 3. vyloučení). Diváci: 240.

Olomouc: Polášková – Hurychová 3, Závišková, Kapsová 1, Jansová 1, Sovová, Kašpárková 4, Salčáková 10/4, Krajčovičová 1, Severová 2, Salašová 3, Gajdošíková 1,  Řezníčková, Patrnčiaková 1. Trenér: Jan Hegar.

Šaľa: Furgaláková, Ladicsová – Takáčová 1, A. Obstová 2, Gajdošová, Königová 7, Pócsiková 7/3 ,  Ušiaková 2, Némethová 5/1, Trepáčová 1, Kurňavová, Tisajová. Trenér:  Michal Lukačín.