V úvodním kole evropského poháru si svěřenkyně Martina Hrocha poradily s týmem z Bosny a Hercegoviny ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko po výsledcích 3:1 venku a 3:0 doma.

Díky tomu teď dostanou šanci poměřit síly proti silnému celku z Francie Volero Le Cannet, za který nastupuje i česká reprezentační smečařka Michaela Mlejnková. Tým Le Cannet v prvním kole hlavní fáze druhé nejvýznamější evropské pohárové soutěže vyřadil běloruskou Minčanku Minsk (3:2 a 3:1).

VK UP Olomouc. Ilustrační foto
Olomoucké volejbalistky uspěly. Hladce porazily Bosňanky a v Evropě jdou dál

„Tohoto soupeře jsem si moc přál. Nejen proto, že Francie je moje srdcovka,“ řekl pro klubový web trenér Martin Hroch, jenž má za sebou francouzskou minulost. Působil tam totiž jako hráč i jako trenér.

Le Cannet v současné době vévodí francouzské Ligue A a v právě probíhajícím ročníku poznal chuť porážky pouze jednou.

„Je pocta, že budeme moci takový tým přivítat. Po přesunu Volera z Curychu do Le Cannet je takovým volejbalovým Realem Madrid. Mají neskutečný rozpočet a ty nejvyšší sportovní ambice. V letošním roce je zajímá jen francouzský titul a postup do Ligy mistryň. Vzhledem k tomu nejsou naše šance na postup nijak vysoké, ale porveme se. A hlavně změříme síly s nejlepšími světovými hráčkami,“ pokračoval Hroch.

TJ Sokol Šternberk. Ilustrační foto.
Další senzace! Šternberské volejbalistky nedaly šanci Olympu Praha

Přesné termíny zatím nejsou stanovený. Ve Francii by se mělo hrát pravděpodobně 7. nebo 8. prosince. Na Hané by měly naskočit volejbalistky k odvetě 15. prosince.