Největšími favority na titul jsou opět bratři Čermákové, kterým odpadla konkurence, když posádka Černý, Musil tuto sezou vynechá. To je šance pro domácí dvojici Tomáš Vejchoda – Miroslav Zatloukal, která se připravuje v týmu Promotorsport pod dohledem bývalých českých reprezentantů bratrů Rozehnalových.

„Jsme moc rádi, že se můžeme domácím příznivcům představit hned začátkem sezony. Mohelnická trať je momentálně mekkou motokrosu v našem kraji a naši kluci ji mají, dá se říct, za humny. Já s bratrem jsme se do Mohelnice vždy těšili, trať je to velmi náročná a technická,“ zavzpomínal Václav Rozehnal na svou aktivní kariéru.

„Za náš tým se zde představí sajdkárkrosové posádky Tomáš Vejchoda - Miroslav Zatloukal, Pavel Hroch - Martin Hroch a Jaroslav Kříž - Edouard Chereau. Premiéra naší nejmladší posádky Martin Žižlavský - Jarda Krejčí se ze zdravotních důvodů odkládá,“ vyjmenoval Václav Rozehnal zastoupení svého týmu.

Během zimy jezdci nijak nezaháleli. „Tým celou zimu poctivě trénoval a kluci se opravdu snažili, aby byli dobře připraveni. Věřím, že se předvedou před domácími fanoušky v dobrém světle,“ dodal Václav Rozehnal.

Čeští jezdci to ale nebudou mít jednoduché. Podle serveru motolevel.com bude v Mohelnici startovat vícemistr svět Janis Daiders s několikanásobným mistrem světa Kasparsem Stupelisem z Lotyšska. Na start se postaví i bratři Kunnasové z Finska.

Závod začne volnými tréninky v 8 hodin, kvalifikace je na programu v 10.15 a samotné závody odstrtují ve 12.50.