Úřadující mistryně volejbalové extraligy, jejichž kádr prošel přes léto velkou obměnou, uhrály za úvodní dva sety derby na palubovce ambiciózní Olomouce pouhých 30 míčů.

„Olomouc nás dostala pod tlak a vznikl velký bodový rozdíl. Pak se těžko hraje, navíc když máte proti sobě tak těžkého soupeře,“ okomentovala prostějovská blokařka Eva Rutarová druhou sadu, která skončila debaklem 25:10.

Pak ale nastal nečekaný zvrat. Prostějov urval další dva sety a v dramatické koncovce utkání sahal dokonce po vítězství!

SPECIÁLNÍ ZÁPAS

„Ze začátku to vypadalo, že to bude jednoduché. Vedly jsme 2:0, ale pak jsme je ve třetím setu asi trošku podcenily. Sice jsme vedly, ale udělaly jsme pár nevynucených chyb a to nám ublížilo,“ hledala příčiny komplikací na cestě za vítězstvím smečařka Andrea Kossányiová, jedna z tria hráček, jež před sezonou vyměnily prostějovský dres za ten olomoucký.

Zápas i díky tomuto faktoru nabral parádní grády.

„Prostějov je pro mě srdcová záležitost. Já to mám tak, že toho soupeře prostě chci porazit, i kdybych si měla zlámat nohy. Hrála jsem tam, je to pro mě něco jiné než zápasy s Frýdkem nebo Přerovem,“ líčila Kossányiová.

DRAMA AŽ DO KONCE

Rozhodující sada přinesla napínavou přetahovanou, za delší konec provazu ale přece jen tahaly olomoucké volejbalistky, které si díky výhře 15:13 ještě o něco vylepšily náladu po středeční těsné prohře v úžasné bitvě předkola Champions League.

„Sice jsme ztratily bod, ale vítězství se počítá. Pro nás je důležité,“ potvrdila Kossányiová, jejíž tým drží v extraligové tabulce první místo.

Prostějov mohl litovat prospaného úvodu.

„Do hry jsme se dostaly, až když jsme to srovnaly víc v hlavě, začaly víc bojovat a hrát razantněji. Pak jsme se už chytly,“ pochvalovala si Rutarová.

V tie-breaku podle ní rozhodovaly maličkosti.

„Tam se hraje už bod po bodu. Když jsou takhle vyrovnaní soupeři, rozhoduje, kdo víc zariskuje jeden útok nebo podání.“

VK UP Olomouc – VK Prostějov 3:2 (20, 10, -19, -22, 13)

Nejvíce bodů: Šenková Napolitano 23, Kossányiová 14, Sajdová 11, Trnková a Košická po 10 – Horká 22, Bežandolská a Kojdová po 12, Nová 11.
Olomouc: Sajdová, Dudová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Michalíková, Kubínová, Dedíková, Strušková, Orvošová. Trenér: Jiří Teplý.
Prostějov: Toufarová, Bežandolská, Horká, Nová, Kozmík, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Rutarová, Šmídová, Weidenthalerová, Polášková, Kojdová. Trenér: Lubomír Petráš.