„Možná jsme to zvládly i díky tomu, že teď máme větší sebevědomí po vítězství v poháru. Znovu se ukázalo, že se to nikdy nemá vzdávat,“ hodnotila olomoucká smečařka Eva Hodanová, která se zařadila mezi klíčové opory družstva. „Na hřišti se cítím čím dál lépe, snad jsem týmu prospěšná,“ usmála se.

Čím jste soupeřky nakonec zlomily?

Nejdřív se nám nedařilo jak na bloku, tak v poli, ale obranu jsme v průběhu zápasu zlepšily. Ve výsledku to rozhodlo, v závěru jsme zablokovaly důležité míče. Ostrava si ale celou sezonu nevede špatně a znovu ukázala, že dokáže hrát vyrovnaný volejbal s každým soupeřem.

Třetí set se nevyvíjel vůbec dobře. V koncovce jste ale předvedla několik dobrých servisů a bodovou šňůrou se povedlo sadu otočit. Otestovaly jste si důkladně aktuální formu?

Přesně tak, možná jsme to zvládly i díky tomu, že teď máme větší sebevědomí po vítězství v poháru. Znovu se ukázalo, že se to nikdy nemá vzdávat.

Pomohl zisk trofeje i po psychické stránce?

Na jednu stranu ano, na druhou stranu to bylo těžké se zase zkoncentrovat na ligu. Ale o to víc jsem ráda, že jsme vyhrály 3:0 na sety.

Je to úleva, že jste splnily jeden ze dvou hlavních cílů?

Ano, kdyby se to nepovedlo, byl by na nás ještě větší tlak. Ten samozřejmě pořád zůstává, protože chceme vyhrát i ligu. Samozřejmě ten dílčí kámen ze srdce spadl.

Ve finále s Olympem jste otáčely ze stavu 0:2 na sety. Čím to, že se vám teď začalo dařit vyhrávat vyrovnané zápasy?

Ve finálovém utkání výrazně pomohly holky, které střídaly. V tu chvíli to pomohlo. Je dobré vědět, že máme tu možnost střídat tak, že si tím v těžkých chvílích dokážeme pomoct.

Byly bouřlivé oslavy?

Oslava ani moc velká nebyla, ale je to i tím, že sezona pokračuje a nebyl moc čas.

Ideální čas nastane, až splníte hlavní cíl v podobě obhajoby zlata v extralize?

Přesně tak (usmívá se). Ale nebude to vůbec jednoduché.

Šelmy Brno, které před vámi vedou extraligovou tabulku, ukazují svoji sílu a velkou kvalitu. Vnímáte je jako největšího konkurenta v boji i titul?

Co se týká postavení v tabulce i vzájemných zápasů, tak určitě ano. Momentálně mají takovou formu a fazonu, že je jen tak něco nerozhodí a hrají v klidu a s nadšením. Takového soupeře je těžké něčím dostat.