V roce 2015 sháněl dorostenecký a juniorský tým FBS Olomouc soupeře do přípravy na sezónu a trenér Lukáš Rubín založil pro kluky jednodenní turnaje. Po osmi letech je z akce kolos s perfektně fungující organizací, mezinárodními účastníky a početně jedna z největších sportovní událostí v regionu, která do Olomouce na víkend přiláká i s doprovodem hráčů přes 2000 návštěvníků. V čem bude letos TEMPISH Moravian Cup jiný?

„Čeká nás velký krok směrem k digitalizaci turnaje, podobné jako velké sportovní akce budeme fungovat s robustním informačním systémem. Pro fanoušky a rodiče půjde o velký komfort, uvidí aktuální stavy zápasu na webu, stejně tak statistiky, a pomůže to i týmům v rychlé orientaci pro nasazení do play-off," nastínil zástupce ředitele turnaje Johan Čáp.

Modernizace on-line infrastruktury turnaje ale není zdaleka jedinou novinkou, poprvé za devět let konání mezinárodního turnaje se nebude hrát ve dvou, ale rovnou ve třech dnech. Turnaj odstartuje již v pátek 1. září odpoledne.

„Moravian Cup chceme posunout zase o stupínek dále. Poprvé v historii půjdeme do třídenního formátu, začínat budeme již v pátek odpoledne. Děti mají letos ještě 1. září prázdniny, což je pro nás velká výhoda a možnost třídenní formát vyzkoušet. Uvidíme, jak si to sedne. Třídenní turnaj je v tomto směru jedinou možností, jak rozšířit počty týmů a účastníků, stále nás totiž limituje počet hal," shrnoval v průběhu závěrečných příprav ředitel turnaje Lukáš Rubín.

MS v tenise do 14 let, Prostějov. Radost českých tenistů a tenistek
Obrovský úspěch českého tenisu! Na MS do 14 let slaví zlato chlapci i dívky

Mezinárodní účast by i letos měla být na Moravian Cupu skutečně pestrá, kromě tradičních účastníků z Česka by se měli představit zástupci z okolních států, ale například i z Finska a Lotyšska. Celkem by mělo na prodloužený první zářijový víkend dorazit přes 90 družstev.

Turnaj startuje v pátek 1. září odpoledne, finálové boje budou v Olomouci gradovat při nedělním odpoledni. Akci zaštítil mimo jiné i primátor Statutátního města Olomouc Miroslav Žbánek a hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. Současně je akce pod záštitou prezidenta Českého florbalu a České unie sportu.

Text: Daniel Gargulák