Dobré první poločasy předvedl Písek už v Olomouci a podobně tomu bylo i na jihu Čech. V úvodu vedl 4:2 a 5:3 a svými proskoky na brankoviště vytrvale kazil hostující obraně náladu. Navíc rozhodčí si nasadili velice přísné brýle a téměř každý kontakt byl sedmičkou a často ještě dvouminutovým vyloučením. „V prvním poločase házel Písek sedm sedmiček a my jsme měli stejný počet vyloučených,“ všiml si trenér DHK Lubomír Krejčíř.

Časem sice olomoucké hráčky vyrovnaly, ale v závěru poločasu se přece jen dostaly písecké hráčky do vedení 15:12. Navíc v úvodu druhého poločasu se Dámy musely bránit téměř dvě minuty ve čtyřech proti šesti. Zřejmě klíčovou pasáž ale zvládly s remízovým skóre a pak už začaly čtyřbrankový náskok domácích pomalu stahovat. Po tom, co vyrovnaly na 19:19, už uchopily utkání pevně do obou rukou a nenechaly si je vzít. Podpořeny kvalitním výkonem brankářky Černé začaly pomalu budovat náskok a Písku postupně ubývaly síly.

Skvěle hrála především Růžičková se Stuchlovou, jeden ze svých nejlepších výkonů podala i Martina Šašková na pivotu Martina Marcišová. Posledních deset minut už jen Dámy udržovaly svůj tříbrankový náskok. „Bylo to jednoznačně nejtěžší utkání v celé sérii,“ přiznal trenér Lubomír Krejčíř.

Písek – Zora Olomouc 29:32 (15:12)

Nejvíce branek: Stellnerová 6/1, Keclíková 6/4, I. Luzumová 5 – Růžičková 7/5, Šašková 6, Marcišová 5.

Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula. Sedmičky: 10/8:9/7. Vyloučení: 7:9. Diváků: 240.

DHK: Černá, Raníková - Růžičková 7/5, Šašková 6, Marcišová 5, Hejtmánková 4/1, Stuchlová 4, Dostálová 4, Tomečková 1, Hrbková 1/1, Kovačíková, Kňourková, Chmelařová. Trenér Lubomír Krejčíř.