Klíč k postupu už ale znají a mají na to, aby si s ním za týden odemkly čtvrtfinálová vrátka. A to i při vědomí těsné domácí porážky 26:27.

Téměř celé utkání se hrálo spíše v rytmu hanáckých lidovek než divokých balkánských žesťů. Ty připomínala jen patnáctka mecenášů rumunského klubu, která z tribuny podporovala své zaměstnankyně.

Jejich snaha skončila úspěchem, v posledních deseti minutách Dunarea Braila vzala domácím výhru a do odvety si odvezla těsné vedení.

„Padesát minut jsme tahali za ten delší konec. Odehráli jsme velice dobré utkání s nešťastným a nedobrým koncem. Samozřejmě máme trochu smutek na duši, že se nepodařilo získat ani ten bod, i když k němu bylo velice blízko,“ pustil se do hodnocení utkání trenér DHK Lubomír Krejčíř a pokračoval hledáním příčin.

„Podle mě nám v závěru chybělo malinko sil, ať už proto, že soupeř mohl vystřídat kvalitnější hráčky, nebo protože naše klíčové hráčky v týdnu marodily,“ připomněl zdravotní lapálie dvou nejlepších střelkyň Kateřiny Vaškové s Martinou Šaškovou.

„Byla to tvrdá evropská házená, bolí mě celý člověk, ale to k tomu patří. Škoda toho závěru, místo toho, abychom to zvládly po našem, jsme jim darovaly vítězství,“ přidala se Veronika Hejtmánková.

Zkušená hráčka začala utkání nešťastně, když hned v šesté minutě neproměnila sedmičku a další už neházela. „Nevím, z jakého důvodu mi Veronika řekla, že v této hale nechce střílet sedmičky, protože je nemá nastřílené,“ kroutil po utkání hlavou trenér Krejčíř.

I proto šla tři vteřiny před koncem házet sedmičku Romana Tomečková, která ale zamířila nad, což rozhodlo o výhře soupeře.

I přes porážku zní ze Zory hlasy o tom, že postup není ztracen. „Je to hratelné, z hlediska postupu není remíza nebo prohra o gól při poháru žádný rozdíl,“ uvědomuje si kouč.

Související článek:

Zora smolně prohrála v evropském poháru

Miloslav Jančík