První sada byla exhibicí extraligového lídra. Prostějovské volejbalistky se ujaly vedení 11:2 a v pohodě dovedl set do vítězného konce.

Ve druhém setu se vysokoškolačky přece jen oklepaly. Po esu Měrkové snížily na 13:15, ale žádné drama se nekonalo. Při podání Valente Prostějov uhrál sérii sedmi bodů a skóre otočil na 13:23.

Podobně se vyvíjelo i třetí dějství. Prostějovské volejbalistky při svém vedení 15:12 získaly deset míčů v řadě a bylo po zápase.

„Ve druhém a třetím setu se družstvo zbláznilo. Prostějov nás lámal při dlouhých bodových šňůrách,“ zlobil se olomoucký trenér Jiří Teplý.

Jeho prostějovský protějšek Miroslav Čada přiznal, že ho jednoznačný průběh překvapil.

„Domácí nehrály dobře. Nedařilo se jim v obraně, bylo to jednodušší než v předchozím olomouckém zápase. Velký rozdíl byl hlavně v útoku. Z domácích zakončovala jen Chalcarzová, na naší straně se to dařilo více hráčkám,“ porovnával Čada.

„Jednoznačný průběh nebyl ani tak přičineěním soupeře jako naším,“ dodal Teplý.

SK UP Olomouc – VK Modřanská Prostějov 0:3 (-13, –16, –12)

Rozhodčí: Kovář, Blažek. Čas: 65 min. Diváků: 300.

SK UP Olomouc: Mátlová, Měrková, Nachmilnerová, Ticháčková, Chalcarzová, Sajdová, libero: Maléřová. Střídaly: Dedíková, Honková, Hrabalová. Trenér: Teplý.

VK Modřanská Prostějov: Nnamani, Valente, Töröková, Tomašeková, Ssuschke, Glass, libero: Tomanová. Trenér: Čada.