„Pro nás to bude jen další ligové utkání. Je ale pro nás důležité v tom, že abychom udrželi i nadále druhé místo, musíme brát minimálně dva body. Proto bychom byli rádi úspěšní," říká kouč hostů z Prostějova Miroslav Čada.

Jeho svěřenkyně v dosavadních devatenácti zápasech dokázaly hned patnáctkrát zvítězit a padly pouze čtyřikrát. Z toho jednou právě se svým krajským rivalem.

Olomouc: Rozbitý systém i psychika

Ona prohra přišla 13. listopadu minulého roku. Tedy v době, kdy Vysokoškolačky ještě jely na vítězné vlně. Ta se nakonec protáhla až do 8. prosince a čítala devět zápasů.

To se pak ale změnilo. Hráčky pod vedením Martina Hrocha totiž potom načaly jinou, už mnohem méně příjemnou šňůru. Z následujících šesti ligových zápasů vyhrály pouze jednou a i s tímto vítězstvím uhrály dohromady pouhé čtyři sety. Navíc přišlo i jednoznačné vypadnutí z evropského CEV Cupu.

„Ta výsledková krize byla vlastně ničím nezapříčiněná. A my se snažíme dělat vše pro to, abychom se z toho dostali. Nejspíš vydáme i nějaké tiskové prohlášení. V prosinci prostě přišly věci, které nám rozbily celý systém a také psychiku," krčil rameny olomoucký lodivod.

„Zápas ve Frýdku nám ukázal, že jdeme správnou cestou a projevilo se to pak i na tréninku. Problémy ale mají ještě nějakou recidivu a je možné, že to chvíli bude trvat. Jsme ale na správné cestě a doufám, že právě v derby vzestupný trend potvrdíme," dodal.

Skvělá prostějovská nálada

Olomoučanky to ale nebudou mít jednoduché. Jejich soupeřkám se totiž daří nejen v extralize, kde jsou druhé hned za ukrajinským týmem z Dnipra, ale i na poli evropském.

Nedávno třeba v Challenge Cupu dokázaly obrátit na domácí půdě nepříznivý stav 0:3 z prvního zápasu a následně si i vynutit postup v nadstavbovém zlatém setu s druhým týmem španělské ligy z ostrova Menorca.

„Samozřejmě, že každý podobný úspěch družstvo povzbudí a dodá mu energii do další práce. I nálada je výborná, neřeší se zbytečné blbosti. Na druhou stranu se ale stále některé hráčky potýkají s určitým zraněním. Jedná se o Veroniku Trnkovou, Kláru Faltínovou a Jéssicu Silvu. Na rozhodující okamžiky sezony bychom už ale měli být všichni zdraví," uzavřel Miroslav Čada.