V prvním setu se hostující tým dostal do vedení 11:8. Jenže olomoucké hráčky kontrovaly úspěšnými útoky a smeči a rázem byl stav 18:14 v domácí prospěch. Koncovku už si vysokoškolačky pohlídaly – 25:19.

Ve druhém dějství Precheza rázem vedla 13:7. Jenže přišel nevídaný zvrat.

Přerovské útoky se začaly rozbíjet o olomoucké bloky a po sérii deseti bodů byl rázem stav 17:13 ve prospěch domácích.

V závěru se sice hostující volejbalistky dokázaly dotáhnout na rozdíl jediného bodu, ale dvě smeče Chalcarzové rozhodly o výhře Olomouce 25:22.

„Blok rozhodl druhý set, což dalo ráz dalšímu průběhu zápasu. Holky se dostaly z křeče,“ pochvaloval si olomoucký trenér Jiří Teplý.

Naopak jeho přerovský protějšek Vladimír Sirvoň litoval zbytečného obratu.

„S takovým způsobem hry se nedá hrát proti žádnému týmu. Uchýlili jsme se k jednoduchosti a soupeři jsme výhru ulehčili,“ řekl Sirvoň.

Třetí sada totiž už byla zcela v režii domácích volejbalistek, které hned v úvodu odskočily na 5:0 a bylo rozhodnuto.

SK UP Olomouc – PVK Přerov 3:0 (19, 22, 17)

SK UP Olomouc: Vanžurová, Nachmilnerová, Rutarová, Gregorová, Chalcarzová, Honková, libero Maléřová. Střídaly: Rašková a Halamíčková.

PVK Přerov: Mátlová, Gambová, Skřičková, Gálíková, Murčinková, Rosenbergerová, libero Dedíková. Střídaly: Kohoutová a Kavková.

Šternberské volejbalistky zvládly důležité utkání a na palubovce SG Brno vyhrály 3:1. V prvním setu přitom proti nováčkovi uhrály jen deset bodů. Potom se ale Sokol vzpamatoval a další tři sety vyhrál.

Šternberské volejbalistky se tak v průběžné extraligové tabulce posunuly na páté místo.

SG Brno – Šternberk 1:3 (10, –19, –23, –22)