„Je nás v nominaci pět, takže o tom, kdo nastoupí, bude rozhodovat aktuální forma a zdravotní stav hráčů,“ upozorňuje Hájek, kterému aktuálně patří 147. místo na žebříčku.

„Trochu mě mrzí, že se mi poslední turnaje nevydařily, ale nominace do Davis Cupu je pro mě odměna za sezonu,“ řekl šestadvacetiletý tenista.

Jste v nominaci na semifinále Davis Cupu, je to pro vás satisfakce za vydařenou antukovou sezonu?
Je to pro mě odměna za sezonu, která samozřejmě ještě neskončila. Nechci říkat, že jsem nominaci čekal, ale hodně mi nahrával fakt, že se bude v Chorvatsku hrát na antuce, na které jsem měl výborné výsledky, kdy se mi povedo vyhrát turnaj v Prostějově.

Pokolikáté se této nejprestižnější týmové soutěže účastníte?
Již před dvěma lety jsem byl v týmu na domácí utkání s USA, které se hrálo na antuce v Ostravě. Měl jsem ale tehdy nějaké zranění, takže jsem do hry nezasáhl.

Jaká je šance, že se do hry dostanete v Chorvatsku?
Jede nás tam pět, vše tedy bude záležet na aktuální formě a zdraví jednotlivých hráčů. Berdych, Štěpánek a Dlouhý by měli být v té finální nominaci na sto procent. O čtvrtém do party se bude rozhodovat mezi mnou a Janem Hernychem.

Ovlivnila účast v Davis Cupu i to, že jste nakonec neletěl na kvalifikaci US Open?
Byl to jeden z důvodů, protože se hraje na antuce, tak jsem se na ní chtěl dál připravovat. Mám rozjetou antukovou sezonu, takže jsem již nechtěl jezdit na tvrdý povrch a snažím se uhrát co nejlepší výsledky na antuce.

Bohužel se vám posledních pár turnajů moc nevydařilo a na posledních šesti turnajích jste byl jen jednou ve čtvrtfinále.
Určitě jsem od toho čekal víc. Zdravotně jsem byl v pořádku, ale nepřálo mi v těch zápasech štěstí. Byly to dobře obsazené turnaje. Nechci se vymlouvat ani na los, ale v těch prohraných zápasech s Berlocquem, Hernandezem, nebo Luczakem rozhodovalo pár míčů. Zkrátka to štěstí, které jsem malinko měl třeba v Prostějově nebo Ostravě, se ke mně tentokrát obrátilo zády a ty zápasy proti silným soupeřům jsem těsně prohrál.

I tak ale stoupáte stále žebříčkem a na posledním turnaji jste byl nasazen jako hráč číslo dvě.
O to víc mrzí porážka v prvním kole, ale Berlocq, který musel jít kvalifikací, není žádný špatný tenista, ten býval ve světové sedmdesátce. V tom utkání jsem měl spousto nevyužitých brejkbolů, takže to mohlo vypadat jinak.

Jaký je váš další program před odletem do Chorvatska?
V sobotu odjíždím na challenger do německého Freudenstadtu a pak budu týden doma. Do Chorvatska bychom měli z Prahy odlétat 13. září.

Miroslav Mazal