Tereza Daňková vyhrála všech šest disciplín, ve kterých startovala. Navíc na trati 50 metrů volným způsobem atakovala i český rekord čtrnáctiletých, když zaplavala pouze tři desetiny sekundy za rekordem.

Na dvounásobné trati 100 metrů volným způsobem se jí podařilo překonat mezi plavci „magickou hranici“ jedné minuty, když zaplavala čas 59,9 sekundy. „Doufám, že to není naposled, co jsem se dostala pod minutu“ dodala Tereza s úsměvem po závodě.

Podobný úspěch zaznamenal i Lukáš Andrýsek, kterému se také podařilo vyhrát všechny disciplíny, ve kterých startoval. Bylo jich o jednu méně než u Terezy, tedy pět. Pro jednu zlatou medaili si doplaval i Kristián Skutka na trati 1500 m volným způsobem, kterou zaplaval za 19:09,6 minuty.

Kristián získal na závodech kompletní sadu medailí. Stříbro na trati 400 m polohový závod, kde byl lepší pouze jeho oddílový kolega Lukáš Andrýsek a bronz si pak vyplaval na čtyřstovce volným způsobem.

Stříbrné a bronzové medaile získali i další olomoučtí plavci: Adriana Klimková, Hana Kočířová, Kryštof Mór a Marek Ošťádal.

Jmenovaní plavci jsou olomouckou nadějí pro blížící se mistrovství republiky žactva, které se koná 20. – 21. června v Chomutově pro starší žactvo a v Kopřivnici pro žactvo mladší.

V Bratislavě se ve stejné době konaly mezinárodní závody Grand Prix Slovenska, kterých se zúčastnili olomoučtí dorostenci. Nejvíce se dařilo Lucii Nejezchlebové, která obsadila dvakrát třetí místo v disciplínách 100 m a 200 m prsa.

Páté místo v disciplíně 200 m volný způsob obsadil Ondřej Němec, kterého potěšil zaplavaný čas 1:55,73 sekundy. Tímto časem Němec splnil limit pro zařazení do juniorského reprezentačního družstva pro rok 2009/2010.