„Vysokoškoláci trefili posily a hrají opravdu dobře. Pomohl jim návrat Tomáše Kyzlinka z Itálie. Čeká nás opravdu kvalitní protivník, který prožívá hodně dobrou sezonu,“ uznává kvalitu USK trenér Olomoucka Robert Skibniewski.

Pražané v deseti odehraných zápasech dokázali sedmkrát zvítězit a daří se jim i na palubovkách soupeřů. Vyhráli čtyři ze šesti utkání venku, když uspěli například v Brně, Děčíně nebo Pardubicích. Prohráli pouze v Ústí nad Labem a Opavě. Naposledy padli v minulém kole, když nestačili na Nymburk.

USK Praha spoléhá hlavně na Kyleho Mangase a Nathaliela Westa, zámořské posily nového výběru. Dalším téměř dvacetibodovým střelcem je Tomáš Kyzlink.

„Víme, kde je největší palebná síla USK, nesmíme ale zapomínat i na další kvalitní hráče Pražanů. Pro tým je hodně důležitá pomoc zkušeného Jan Štěrby a dobře hraje na rozehrávce také Marek Vyroubal. Potřebujeme zopakovat domácí defenzivní výkon proti Brnu. Když k němu přidáme lepší zakončení, nebudeme bez šancí,“ míní Skibniewski.