Do první semifinálové sady sice vstoupil lépe Olymp, jemuž se podařilo dostat do vedení 14:11, Olomouc však za tohoto stavu podržela na servisu Košická a rázem bylo skóre otočeno (14:16). Svěřenkyně Jiřího Teplého už si zbytek setu pohlídaly a vyhrály ho 25:21.

Univerzita pokračovala v podobném duchu i v následujícím dějství (8:5), v jehož střední pasáži odskočila svým soupeřkám až na 18:11. Olymp zareagovat nedokázal, a tak se z vítězství 25:15 za 22 minut radovaly Olomoučanky.

Třetí dějství odstartoval znovu lépe lídr extraligy (5:1), pražský tým se však protivníkovi snažil šlapat na paty (11:9). Hanačky ovšem stejně jako v předchozí sadě vedení nepustily z rukou a do koncovky vstupovaly za stavu 20:15. O druhém finalistovi už pak nebylo žádných pochyb - Univerzita Palackého si postup zajistila výhrou 25:17 a celkově 3:0.

„Jsme obrovsky zklamaní za výkon, který jsme tu dnes předvedli, byť v některých fázích setů se nám snad volejbal i dařil,“ chmuřil se kouč Olympu Stanislav Mitáč.

„Mysleli jsme, že jsme na olomoucké hráčky dobře připraveni, věnovali jsme tomu hodně času v trénincích i u videa, ale opak byl pravdou. Soupeř si s námi dělal, co chtěl. Markantní rozdíl ve hře obou týmů byl především v kvalitě podání a přihrávky,“ dodal Mitáč.

„Olymp hrál dobře na začátku, my jsme pak kvalitně servírovali a díky tomu jsme si připravovali obranu, takže jsme i dobře bránili. Máme na nás nevídaný počet bloků,“ chválil naopak olomoucký trenér Jiří Teplý.

VK UP Olomouc - PVK Olymp Praha 3:0 (21, 15, 17)

Rozhodčí: Činátl, Rychlík. Diváků: 450.
Olomouc: Kubinová, Košická, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Napolitano Šenková, Sokolová.
Olymp: Komárková, Šimáňová, Šmídová, Staňková, Purchartová, Kalhousová, libero Stavinohová. Střídaly: Černá, Fomenková.

Prostějov musel v semifinálovém klání svést mnohem pernější bitvu proti Přerovu. Po čtyřech setech však obhájkyně titulu slavily triumf.

„Dostat se do finále je pro nás určitě úspěch. Semifinále bylo hodně vyrovnané, dost rozhodovalo podání společně s přihrávkou. My jsme byli ze začátku zbytečně nervózní, problémy nám dělala především obrana. Teprve postupně jsme se zlepšovali a začali mít herně trochu navrch," uvedl trenér Lubomír Petráš na klubovém webu.

O držitelkách letošního Českého poháru se rozhodne v hale Králova Pole v neděli od 17 hodin.

VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:1 (-22, 22, 23, 20)

Rozhodčí: Fink a Velinov. Čas: 121 minut. Diváků: 750.
Prostějov: Nová, Bezhandolska, Horká, Kojdová, Kozmík, M. Zatloukalová, libero Slavíková – Toufarová, Rutarová, Weidenthalerová.
Přerov: Person, Shapaval, Měrková, Svobodová, Jehlářová, L. Zatloukalová, libero Vaňková – Kohoutová, Vander Meer, Jurášová.