Ředitel závodu Leopold König tak už pět měsíců před startem ví, že zájem o Czech Tour roste. Loni totiž byly na soupisce sestavy tří týmů z kategorie WorldTour. „Je příjemné vidět, že se Czech Tour zabydluje v kalendářích těch nejlepších. Účast Visma-Lease a Bike to jen potvrzuje," těší bývalého profijezdce, v jehož cyklistickém životopise nechybí ani angažmá ve Sky, někdejším top světovém týmu.

Žlutočerné dresy Visma-Lease a Bike vloni opanovaly kompletní trojici Grand Tour – Giro d’Italia, Tour de France i Vueltu. Hvězdnou sestavu sice opustil vítěz Gira Primož Roglič (od letoška v barvách týmu Bora-hansgrohe), pohled na soupisku ale dál budí respekt.

Co jméno, to pojem: dvojnásobný vítěz Tour Jonas Vingegaard, mistr jarních klasik a neúnavný dříč Wout Van Aert, superdomestik, vítěz Vuelty Sepp Kuus, Dylan van Baarle, Christophe Laporte…

V Intermarché-Wanty nejvíce vyčnívá eritrejská hvězda Biniam Girmay či Louis Meintjes. „To je jen letmý výčet a rozhodně bude zajímavé sledovat vývoj sezony, protože právě tratě Czech Tour by mohly přesvědčit šéfy stájí k vyslání některých elitních cyklistů na rozjetí před Vueltou,“ upozorňuje Leopold König.

předkolo play-off: Bílí Tygři prohráli s Olomoucí první zápas na domácím ledě 0:1 po prodloužení.
Mora bere první bod! Díky spornému nególu i dárku od Galvase

Již zkraje roku byl potvrzený start týmů Bora-hansgrohe, která loni slavila zásluhou Floriana Lipowitze celkové vítězství, a DSM-Firmenich PostNL. Hvězdy Bory jakými jsou Lennard Kämna, Jai Hindley či Daniel Felipe Martínez letos doplnil zmiňovaný Roglič. V nizozemské stáji DSM zase najdeme stálice jako Romain Bardet, Warren Barguil nebo John Degenkolb.

Vedle elity se na start chystají i týmy z nižších kategorií, které ale nechybějí ani v pelotonu podniků Grand Tour. Jde třeba o Uno-X Mobility, jehož jezdci byli velmi aktivní například loni v únicích na Tour de France.

Chybět nebude ani Lidl-Trek Future Cycling. V jeho barvách by se měl na domácí půdě představit český šampion Mathias Vacek. Své závodníky se pak chystají vyslat i české profistáje Elkov-Kasper a ATT Investments.

Potvrzené týmy pro CZECH TOUR 2024 (25.–28. 7. 2024)

Kategorie WorldTour

Visma-Lease a Bike

Intermarché-Wanty

Bora-hansgrohe

DSM-Firmenich PostNL

Kategrie Pro

Uno-X Mobility

Polti-Kometa

Flanders-Baloise

Tudor Pro Cycling

Q36.5 Pro Cycling Team

Bingoal WB

Corratec Selle Italia

Kategorie Continental

Lidl-Trek Future Cycling

ATT Investments

Elkov-Kasper