Po úvodním triumfu skotské stáje Endura Racing, která porazila o pět vteřin český tým PSK Whirpool-Author, si to cyklisté rozdali v první klasické etapě.

Ta startovala v Olomouci a přes Drahanskou vrchovinu přivedla závodníky do Prostějova.

„Trochu to vypadá jako na Tour de France. Hned po startu byl jeden hromadný pád a zhruba sto metrů před cílem další,“ hlásil ředitel největšího etapového závodu v České republice Roman Andrle.

„Nechybí úniky ani pády, takže je to zajímavý závod se vším všudy.“

Etapa, která končila na prostějovském náměstí hromadným finišem, se stala kořistí albánského cyklisty Emiljana Stojka jezdícího za italskou stáj Cycling Team Friuli.

Druhé místo obsadil ve spurtu závodník belgické cyklokrosařské stáje Sunweb-Revor Jim Aernouts, třetí místo obsadil Němec Michael Weicht z LKT-Team Brandenburg.

Nejlepším českým závodníkem byl na šestém místě čerstvý mistr republiky ze Svatého Kopečku Petr Benčík z PSK Whirpool-Author.

Czech Cycling Tour, která je letos poprvé zařazena do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie, jedou téměř dvě stovky závodníků ze třinácti států Evropy.

Ve startovním poli nechybí ani český profijezdec František Raboň, který se ovšem netajil tím, že tento závod bere spíš jako přípravu a trénink.

Sobota povede do Šumperka, neděle do Olomouce

V sobotu je na programu předposlední královská etapa. Start má v 11 hodin ve Šternberku a na závodníky čeká téměř 200 kilometrů v těžkém terénu Jeseníků. Dojezd etapy je v Šumperku.

Závěrečný díl je na programu v neděli, kdy se závodníci znovu v 11 hodin vydají z Olomouce do Domašova nad Bystřicí, Šternberka a zpátky do Olomouce.

Na Horním náměstí by měli cyklisté finišovat po 15 hodině.