Fanoušci se mohou těšit na skvělé obsazení. „Je to poslední závod, takže startovat budou všichni nejlepší čeští jezdci. Přihlášeni jsou i dva mladí Holanďané, Belgičané, Rakušané, výborní Poláci, Maďaři nebo Slováci. Startovní listina ale ještě není uzavřena, takže se to ještě může změnit," řekl ředitel závodu Richard Dostál.

Velkým lákadlem je start české reprezentantky Kateřiny Nash. Ta sice žije v zámoří, ale během prosince by měla absolvovat několik závodů v Evropě.

„Pro český cyklokros to bude pořádná vzpruha. Katka je totiž závodnice, která dokáže v každém závodě bojovat o čelní pozice. Proto jsme rádi, že bude závodit i v Evropě a věřím, že zopakuje podobné výsledky jako na začátku sezony v Americe," uvedl na webu cyklokros.cz reprezentační trenér Petr Dlask.

Závodům by mělo přát i počasí. Na víkend se očekávají teploty kolem pěti stupňů nad nulou a bez deště. „My jsme ale připraveni na všechny varianty. Pro diváky by bylo nejlepší, kdyby nepršelo. Vypadá to, že bude vše v pohodě," očekával Richard Dostál.

V Uničově se bude rozhodovat o vítězích Českého poháru a mládežnické kategorie navíc jedou o mistrovské tituly. „Bude to největší závod u nás," slibuje Richard Dostál.

Cyklokrosaři budou zdolávat dvouapůlkilometrový okruh v lesoparku Šibeník. „Je to klasická cyklokrosová trať vedoucí po zpevněných cestách. Když bude sucho, bude to rychlé," dodal Richard Dostál.


Program:

9.45: kadetky

10.25: žáci

11.10: kadeti

12.00: junioři

13.00: muži Elite a U23

14.30: ženy Elite a U23