Čtyřetapový podnik dozná letos změn nejen v trasách jednotlivých závodních dní, atraktivnější bude také závodní pole.

V minulém roce měl na Czech Cycling Tour premiéru tým z nejvyšší třídy World Tour, belgicko-česká stáj Etixx – Quick Step.

V barvách jedné z nejsilnějších světových sestav se ukázali na Hané a v Jeseníkách také Zdeněk Štybar či vítěz a v letošní sezoně ve vynikající formě závodící mladík Petr Vakoč.

České cyklistické hvězdy včetně Leopolda Königa by se měly postavit na start i v letošním ročníku.

„Češi by měli jet všichni v plné sestavě. Máme domluvené všechny týmy, kde čeští závodníci působí. S Leem Königem jsem mluvil před deseti dny a má enormní zájem na tom, aby tady startoval 
i s týmem Sky a Czech Cycling Tour vyhrál potřetí," prohlásil za organizační společnost TTV sport group Jaroslav Vašíček.

Leo König slaví v cíli třetí etapy Czech Cycling Tour ve Šternberku

Leo König slaví v cíli loňské třetí etapy Czech Cycling Tour ve Šternberku. Autor: DENÍK/Miloslav Fuksa

Jednání s Tinkoffem

Startovní listina se však rozšíří o silnou konkurenci. Ředitel závodu a bývalý vynikající cyklista Ján Svorada vyjednal spolupráci s italskou World Tour stájí Lampre Merida.

Navíc probíhá komunikace s týmem Tinkoff, jehož barvy hájí nejzkušenější český závodník Roman Kreuziger a také slovenský fenomén a úřadující mistr světa Peter Sagan.

Ani zde by však nemuselo zkvalitňování cyklistické podívané skončit.

„Čekáme ještě další World Tour týmy, protože byl zrušen etapák 
v Americe. Tím se stájím uvolnil program a mohou buď ještě na Tour de l'Ain, kde ale Francouzi moc cizích neberou. Anebo do Norska, kde je ale náročná logistika," prozradil předseda organizačního výboru Czech Cycling Tour Jaroslav Vašíček.

V loňském ročníku zamířili k úvodní týmové časovce závodníci do Uničova, tentokrát čeká stáje souboj s chronometrem v Moravskoslezském kraji v okolí Frýdku-Místku. 


V jednání byla změna také 
v případě druhé etapy, která mohla startovat v Otrokovicích.

Jednání s partnery se však pozdrželo a druhý závodní den tak začne v Olomouci s finišem v Uničově.

„Firmu Mitas koupili Švédové a schvaluje to antimonopolní úřad. V této situaci s námi nemohli podepisovat smlouvy," vysvětloval zachování osvědčeného modelu druhé etapy Jaroslav Vašíček.

Start čtvrté etapy Czech Cycling Tour 2015 v Olomouci

Start čtvrté etapy Czech Cycling Tour 2015 v Olomouci. Autor: Jan Brychta/Czech Cycling Tour

Letos bez Sv. Kopečku

Několik změn čeká i královskou etapu z Mohelnice do Šternberka.

„Pojedeme přes Šumperk a Bratrušov, to bude první horská prémie. Vynecháme zase prémie jako Pasecký Žleb a Mutkov, tam už je hodně rozbitá silnice. Bude to zajímavá a těžká etapa. Tří závěrečných kol se už teď všichni děsí," s úsměvem vyprávěl jeden z hlavních organizátorů Jaroslav Vašíček.

Poslední dějství závodu zavede jezdce do okolí Olomouce, cílovou pásku protnou 
v Dolanech.

„Nepojede se na Svatý Kopeček, protože letos nebude přímý přenos v televizi. Kvůli olympiádě nemáme časový prostor, ten by byl jen 
v případě, že bychom startovali v osm hodin ráno. To by bylo pro fanoušky a závodníky hodně těžké," řekl na závěr Jaroslav Vašíček.

Etapový závod Czech Cycling Tour vyrazí na silnice Olomouckého a Moravskoslezského kraje od 11. do 14. srpna.