Také v silničním závodě jednotlivců v Kobylnici u Brna se cyklisté MAPEI Cyklo Kaňkovský Olomouc prosadili na medailové pozice.

Mezi žáky dojel Matouš Marek na druhém místě, Ondřej Ponikelský pak skončil čtrnáctý. Také kadet David Dvorský obsadil druhou příčku. Trojice Jiří Matoušek, Pavel Mačák, Jiří Štěpaník dojela ve třetí desítce.

„Kluci jeli velmi dobře takticky. Drželi se na čele pelotonu a dokázali zachytit rozhodující úniky,“ chválil své svěřence olomoucký trenér Jiří Kaňkovský a dodal: „Potvrdilo se, že máme v týmu velmi dobré vrchaře, kteří se prosazovali během celého závodu i ve spurtu, který byl na kopci.“

Cyklisté MAPEI Cyklo Kaňkovský Olomouc bojují v celkové klasifikaci klubů o umístění mezi třemi nejlepšími. Před posledním závodem českého silničního poháru jim patří druhá příčka a právě udržení tohoto pořadí pro ně bude o víkendu při závodech v Kyjově hlavním cílem.

„Budeme mezi týmy bojovat o bednu a věřím, že naše postavení udržíme,“ přeje si olomoucký trenér a dodává: „Naše postavení mezi nejlepšími českými kluby je sice překvapivé, ale jenom potvrzuje, že jsme vyrovnaným týmem, ve kterém dokážou velmi dobře zajet všichni kluci.“

Ani po absolvování posledního pohárového závodu pro olomoucké cyklisty sezona nekončí, budou se totiž věnovat cyklokrosu. „Chceme jet jak závody Českého, tak Oderského poháru, ale bereme cyklokros jako doplněk silniční sezony,“ vysvětluje Jiří Kaňkovský.

„Na rozdíl od specialistů, kteří již trénují v terénu, my stále jezdíme na silnici, takže bude obtížné se s nimi měřit. Na druhou stranu je cyklokros pro kluky vhodným doplněním a my se chceme i v něm prosazovat,“ řekl Kaňkovský.