V konečném součtu to Hanákům stačilo na předposlední sedmé místo.

V našlapaném pořadí ale dlouho usilovali o postup do play off, které jim uteklo o pět výher.

Po přestávce se Skokani vrhnou na boje v play out, ve kterém se chtějí dostat na vyšší pozici, aby v závěru sezony znovu nemuseli do baráže.

Olomoucký celek základní část letošní extraligy uzavřel sobotními zápasy na půdě Hrochů z Brna. Skokani v úvodním utkání vyhráli 10:0, v tom druhém si pro výhru 16:5 došel jejich soupeř, díky čemuž Hroši udrželi v tabulce před Skokany náskok.

„V základní části jsme se potýkali s přílišnými výkyvy. Z pohledu umístění na sedmé pozici být příliš spokojen nemůžu, na druhou stranu nám základní část letošní sezony přinesla i hodně pozitivních věcí do budoucna. Tým udělal oproti minulým sezonám velký pokrok," prohlásil hrající trenér Skokanů Jakub Voják.

Hlavně v závěrečné fázi sezony se olomoučtí hráči nadechli k velkým výkonům, které přinášely i dobré výsledky.

V letošní sezoně Skokani navíc dokázali dvakrát porazit nejlepší českým tým Draci Brno. Na postup mezi čtveřici týmů pro play off to ale nakonec nestačilo.

„Pozitivní bylo, že jsme byli ve hře o play off skoro až do konce. Sezona byla díky tomu zajímavější. Teď nás čeká play out, ve kterém se chceme vyhnout baráži," vysvětluje Voják.

Jeho tým ztrácí na šesté Hrochy dvě vítězství, na páté Arrows Ostrava to jsou tři výhry.

Pokud se Skokani chtějí vyhnout nepříjemné baráži, musejí jednoho ze soupeřů v tabulce přeskočit.

Zahraniční posily se vrací za moře

„Čeká nás šest zápasů a v pěti z nich musíme uspět. Dvě výhry s Blanskem jsou pro nás povinností, dvakrát si musíme poradit i s Hrochy. S Arrows to potom bude chtít jednu výhru," kalkuluje Voják.

Ten už se nebude moci spolehnout na služby dvou zahraničních posil. Joshua Edwards i Kellen Kmiecik se totiž již koncem týdne vracejí do zámoří.

„Oba jedou shodou okolností jako hosté na svatbu. Chtěli se ještě vrátit, na těch šest zápasů by to ale asi už nemělo smysl," konstatoval Voják, který byl s výkony obou hráčů velice spokojen.

„Josh byl jedním z nejlepších nadhazovačů celé extraligy a navíc i pomohl pálkařsky. Když nastoupil v pozici nadhazovače, tak nám vždycky dal šanci zápas vyhrát. Kellen byl výborný pálkařsky, i když ten konec měl trochu slabší. Zase byl ale velkou podporou na lavičce, kam přinesl hodně pozitivní energie. Po lidské stránce byli oba výborní," charakterizoval Voják, který věří, že by se oba hráči mohli příští rok do Olomouce vrátit.

Kromě záchrany extraligy budou Skokani navíc premiérově bojovat ve Final Four Českého baseballového poháru, kam se v neděli probojovali přes Hlubokou nad Vltavou.

„Je to velký úspěch, Skokani finálový turnaj ještě nikdy nehráli. Je to pro nás taková náhrada za nepostup do play off, budeme se snažit udělat co nejlepší výsledek," slibuje Voják.

Český baseballový pohár se o slovo přihlásí až koncem září. Do té doby se Skokani budou prát o co nejlepší umístění v extralize.

„Play out startuje 11. srpna. Teď máme dva týdny volno vyhrazené na odpočinek a dovolené a pak se zase vrhneme na trénink," dodává Voják.

Konečná tabulka základní části baseballové extraligy:

1. Draci Brno 35 25 10 71,4
2. Technika Brno 35 24 11 68,6
3. Eagles Praha 35 21 14 60,0
4. Kotlářka Praha 35 20 15 57,1
5. Arrows Ostrava 35 18 17 51,4
6. Hroši Brno 35 17 18 48,6
7. Skokani Olomouc 35 15 20 42,9
8. Olympia Blansko 35 0 34 0