Zápas se pro Olomoučanky měl od začátku poměrně příznivý vývoj a za stavu 18:11 se zdálo, že tým z Hané se pohodlně nastartuje. Jenže svěřenky trenéra Teplého zaváhaly vícekrát než soupeřky.

„Udělali jsme strašně moc vlastních chyb. Dostali jsme se pod tlak, Poreč vyrovnala a už se to s námi tahalo. Musíme se toho vyvarovat v dalších zápasech," upozornila kapitánka Olomouce Katarína Dudová. Hanačky koncovku první sady přece jen zvládly. Podle Dudové však těsná výhra 26:24 Chorvatky psychicky nezlomila.

„Spíš jsme začaly hrát vlastní hru. Zatlačily jsme servisem a pohlídaly jsme si to," viděla zlepšení na straně svého týmu nahrávačka Dudová.

Důležitá byla před zápasem v evropské soutěži také taktická příprava.

„Chystali jsme se dlouho. Dívaly jsme se video a Beta Dumančič zná soupeře i jejich trenéra. Pohlídaly jsme si jejich zkušené hráčky a směry, které jsme měly blokovat. Takže nebyl problém," řekla s úsměvem smečařka Darina Košická k roli chorvatské členky olomoucké sestavy.

I přes jednoznačný výsledek nečeká v odvetě VK UP Olomouc snadný úkol, například před třemi lety ztratily Olomoučanky podobně rozehranou pohárovou bitvu v belgickém Charleroi.

„Určitě to bude těžké. Budou hrát doma, přijde hodně lidí a po dlouhé cestě se vždycky hraje hůř," prozradila Darina Košická a doplnila: „Když to nepodceníme a budeme hrát svou hru, tak to určitě zvládneme."

Před odvetou, která Olomouc čeká chorvatském přímořském městečku, velí výsledek prvního zápasu postoupit.

„Když to zvládneme v jejich prostředí, tak si myslím, že nemáme o čem diskutovat. Měli bychom tam potvrdit domácí úspěch. Do Chorvatska se těšíme," řekla na závěr slovenská reprezentantka v olomouckých službách Katarína Dudová.