Jak tenká je hranice mezi sportovním úspěchem a selháním poznal litovelský tým až v poslední minutě zápasu.

„Ztráta jednoho bodu nás hodně mrzí. V situaci, v jaké jsme ztratili míč, už to bylo vyhrané utkání. Bohužel přišla zásadní, hrubá chyba od Konšela," zlobil se litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Tatran využil v úvodu varianty s Davidem Juříčkem na střední spojce a i když museli Hanáci otáčet mírnou ztrátu, rozjeli se v první půli k velmi slušnému výkonu. V brance přiváděl k zoufalství hostující střelce Michal Baránek, který chytil také tři sedmimetrové hody. Jednu sedmičku proti litovelskému gólmanovi navíc nechali sudí zopakovat a opět vyhrál psychologický souboj muž mezi tyčemi litovelské branky.

„Paradoxně vychytal dva naše nejzkušenější hráče. Mají téměř stoprocentní sedmičky. Vynikající gólman si na ně počkal. Nemůžeme ale neproměnit tolik sedmiček, to je fatální výbuch. Domácí jsme tím sami posadili na koně," upozorňoval hostující trenér Ivo Vávra.

Náskok narůstal a o přestávce museli hosté vymyslet plán jak smazat šestigólovou ztrátu. A to se jim také rychle začalo velice rychle dařit. „V šatně jsme si řekli, že je necháme střílet z dálky a budeme bránit Davida Juříčka, na kterém hra opravdu stála. A vyšlo to," těšilo kopřivnického Iva Vávru.

I když Baránek chytil další tři sedmičky, Litovli se v útoku příliš nedařilo. Na druhé straně však situace nebyla o moc lepší, Kopřivnice takřka z každé akce vytěžila sedmimetrový hod, vyloučení nebo gól a manko se zmenšovalo.

Ve 38. minutě už měl Tatran jen dvoubrankovou rezervu a více ve hře byli hosté. Deset minut před koncem ještě Litovel odskočila za stavu 26:23. Třemi góly v řadě ale Kopřivnice srovnala a drama vrcholilo. Z vyrovnaného stavu však vykročili domácí házenkáři za vítězstvím, když Tomáš Pernička nezaváhal v nervy drásajícím momentu a proměnil i svůj pátý sedmimetrový hod.

Do útoku zamířili 45 sekund před koncem hosté. Po timeoutu dohráli akci na levé křídlo, které fantasticky vychytal Michal Baránek. Velká radost v Litovli trvala jen krátkou chvíli. S míčem v rukou stačilo Hanákům dohrát patnáct vteřin zápasu, což kladl na srdce hráčům i kouč Lubomír Krejčíř při posledním oddechovém času. Jenže přišel zkrat. Matěj Konšel, který udržel v posledních minutách ve hře dvěma góly, zaváhal. Balon hodil riskantně a zbytečně na Davida Juříčka a pohroma se blížila.

„Byla to jednoznačně nezvládnutá situace Konšelem. Bylo to netaktické, nevyspělé herní chování. Stačilo, aby dribloval, šel k brance a nechal se zfaulovat. Pokyny byly jasné, dalo se to dohrát úplně v klidu na útočné polovině," věděl trenér Litovle Lubomír Krejčíř.

Situace však byla jiná. Hosté pádili na branku Litovle, David Juříček hasil protiútok faulem na červenou kartu a třetí vyloučení a červenou kartu dostal za další obranný zákrok i Michal Havlíček. Proti poslednímu devítimetrovému hodu se tak postavili jen čtyři litovelští hráči a David Zima z Kopřivnice rozhodl o bodovém zisku pro hosty.

Tatran Litovel – KH Kopřivnice 29:29 (18:12)

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 5/5 – 11/5. Vyloučení: 6 – 7. ČK: Havlíček, Juříček (Litovel). Diváků: 415.

Litovel: Baránek, Prauzek, Habermann – Kuchař, Barabáš 3, Číhal, Nedoma, Hanák 1, Konšel 2, Havlíček 1, Juříček 2, Dědek, Mičola, Zbránek 6, Dolák 3, Pernička 11/5. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Kopřivnice: Žingor, Chalupa, Holeček – Střelec, Veřmiřovský, Zima 2, Gřes Jan 8, Bukovský 5/4, Petřík 1/1, Gřes Jiří 2, Unger, Kaluža, Fulnek 8, Hanus 3, Krpelík. Trenér: Ivo Vávra.

Tabulka