V sobotu ještě pro zkušeného jezdce nebyly výsledky to nejpodstatnější. „Závod hodnotím pozitivně hlavně proto, že auto funguje. Výsledky nebyly to nejdůležitější. Bylo to spíš testování,“ vyzdvihl Chvojka význam závodů.

Zkoušky nového vozu dopadly nadmíru dobře. Srovnání s předchozí vývojovou verzí, která byla krajně nespolehlivá, nová technika vůbec nesnese. „Technické problémy jsme během dvou závodů neměli žádné. Spíš mě zaskočilo, jak dobré je to auto a já to s ním neumím,“ přiznal.

V Kopné totiž Chvojka automaticky chtěl zařadit šestý stupeň, který ale nový vůz nemá. Navíc nebyl zvyklý na účinnější brzdy. „Už jsem si zvykl a šestku neřadím. Určité rezervy stále jsou. Doufám, že auto bude spolehlivé,“ věřil.

O víkendu v Pačejově jel naplno jen poslední dvě rychlostní zkoušky a hned se to projevilo na výsledcích. Na sedmé rychlostní zkoušce skončil sedmý a na osmé dokonce pátý. „Na poslední dvě rychlostní zkoušky jsme už auto nastavili stoprocentně tak, jak by to mělo vypadat při ostrých startech,“ dodal Chvojka.

První takovýto závod naplánoval již na tento týden při Horácké rally. „Vyzval jsem na interní souboj svého olomouckého kolegu Ludvíka Otto. Konkrétní sázka mezi námi není, ale možná ještě něco uzavřeme,“ naznačil Chvojka.