„Všechno, co jsem tady prožila, budu mít hluboko v srdci. V Olomouci totiž končím. Přijde nové libero a já si musím najít nové angažmá,“ řekla s nostalgickým tónem ve hlase.

Když před dvěma lety přivedl klub olomouckých volejbalistek zahraniční posilu, nenašel jen spolehlivou hráčku na pozici libera.

René Sainová se stala snad nejpopulárnější hráčkou z celého týmu.

Fanoušky bavila svým bojovným herním pojetím, žádný míč pro ni nikdy nebyl ztracený a k tomu rozdávala úsměvy na všechny strany.

„Na to, jak je mladá, tak je už i zkušená a sebevědomá. Je to prostě hráčka tělem i duší,“ řekl na její adresu trenér Jiří Teplý po loňském vítězství v Českém poháru nad Prostějovem.

Právě proti desetinásobným českým extraligovém šampionkám odehrála Sainová svůj poslední zápas za Olomouc.

„Tři zápasy jsme hrály velmi dobře a ten poslední? Moc dobře. Bojovaly jsme až do konce,“ řekla jednadvacetiletá rodačka z Poreče po posledním utkání letošní finálové série.

Kamarádi, dobří lidé a nejlepší fanoušci

Extraligové zlato sice ani na druhý pokus nezískala, přesto bude na své první zahraniční angažmá vzpomínat jen v dobrém.

„Už ta první sezona mimo Chorvatsko byla pro mě byla něčím novým a speciálním. Navíc jsme vyhrály Český pohár,“ ohlížela se zpět.

„Letos to ligové stříbro bereme pozitivně, protože víme, že jsme bojovaly. Samozřejmě jsme si přály vybojovat zlato, ale Prostějov měl silný kádr, možná silnější než loni,“ zhodnotila oba uplynulé ročníky.

Hráčka chorvatské reprezentace přiznala, že z Olomouce se jí bude odjíždět s těžkým srdcem.

„Mám tady kamarádky a spoustu dobrých lidí kolem. Navíc v Olomouci máme nejlepší fanoušky v České republice. Odcházet se bude těžko, ale to je sport,“ řekla Sainová, která si hledá nové angažmá stejně jako její chorvatská spoluhráčka Bernarda Ćutuková.

„Možná už se něco rýsuje. Česká liga to ale není,“ prozradila o své budoucnosti.

Blíží se velká posila

Olomoucký klub touží po českém titulu, proto se chce na novou sezonu vyzbrojit co možná nejlépe.

„Našli jsme si nové libero. Na jednu stranu bylo u Sainové obrovské nasazení, na druhé straně jsme u ní viděli spoustu zbytečných chyb třeba při vykrývání a při pozornosti. René má budoucnost určitě před sebou. My si teď budeme chtít vedle zkušeného českého libera vychovat naše vlastní mladé libero,“ objasnil trenér Teplý.

A kdo by tedy měl v příští sezoně zaujmout pozici po Sainové?

„Vše se brzo dozvíte,“ chtěl zůstat tajemný trenér Teplý.

Skutečností však je, že v týmu Prostějova po pátém vyhraném titulu končí zkušená Julie Kovářová.

Právě tohle jméno by do celé mozaiky zapadlo zcela ideálně.