Nakonec doběhl na jedenácté pozici. O lepší umístění ho obraly křeče v závěrečné běžecké části. Křeče zapříčinila ztráta solných tablet během závodu.

Rozhovor


* Jaká byla letošní Havaj?

Byla určitě těžší než vloni. To bylo pro triatlon ideální počasí. Letos bylo mnohem větší horko. Rtuť teploměru vyšplhala na 34 stupňů. I čas tomu odpovídá. Minulý rok jsem šel za 9 hodin 37 minut, letos za 9 hodin a 51 minut. Co se týče výsledku, tak cítím mírné zklamání. Ale třeba Petr Vabroušek řekl, že můj výkon byl mnohem lepší než loňský. Byl jsem druhý z Čechů, jen 9 minut za Petrem. Snad se mi lépe povede příští rok.

* A závod se tedy vyvíjel jak?


Plavat jsem chtěl pod hodinu a to se podařilo, takže s úvodní částí jsem byl spokojený. Vyšlo mi depo i kolo. I když při cyklistické části strašně foukalo a jelo se pořád v protivětru. Navíc rozhodčí vůbec nehlídali jízdu v závěsu. Na běhu to vypadalo dobře. Na dvacátém kilometru jsem měl čas 1:32. V kategorii do 25 let jsem byl na bedně. Dalších deset kilometrů jsem sice zpomaloval, ale pořád se tomu dalo říkat běh. V energy labu se lámal chleba a tam jsem udělal velkou chybu, vytratil jsem solné tablety a zbytek maratonu prokřečoval. Čas běhu byl: 3:39:19. To je zatím můj nejpomalejší běh, který jsem kdy běžel.

* Připravit se na tak těžký závod asi není jednoduché. Vy navíc nejste profesionál. Jak se to dá zvládnout?

Už to jde těžko. Začínám o přechodu do profi kategorie vážně uvažovat. Závodit můžu díky podpoře zaměstnavatele. Pracuji v armádě a panu veliteli v Lipníku nad Bečvou bych chtěl tímto poděkovat, že mi všemožně vychází vstříc. Dále mi výrazně pomohlo město Lipník nad Bečvou a Olomoucký kraj. Jinak jsem přestoupil do týmu OMT Pardubice, kde jsou podmínky také dobré. Trenérem však stále zůstává pan Hýzl.

* Co plánujete dál?

Teď si dávám na měsíc oraz. Už jsem jel téměř rok v kuse bez odpočinku. Začnu se připravovat na konci listopadu. Velké závody mě čekají v dubnu, kdy pojedeme na kvalifikačního Ironmana do Číny.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika