„Měla jsem problémy s ramenem, takže jsem ráda, že jsem to nějak zvládla,“ přiznala slovenská spojka.

Poločas jste vyhrály o sedm branek, po změně stran soupeř skóre nebezpečně dotáhl. Nebyl to úplně snadný zápas, že?

Trochu jsme povolily v obraně. Něco jsme si řekly, ale nedodržely jsme to přesně, jak bylo potřeba. Takže v tom byl problém. Pak jsme se ale konečně vzchopily a už to šlo, jak mělo.

Jste spokojeny i s výkonem?

Z mé strany ano, protože jsem asi měsíc nebo dva netrénovala, protože mám problémy s ramenem. V pátek mě to celkem bolelo, ale jsem ráda, že jsem to nějak zvládla.

Musela jsem hrát přes bolest?

To zase ne. Máme výborný tým fyzioterapeutů a doktorů, takže mě celkem dali do pořádku (směje se).

Před reprezentační přestávkou mělo více hráček zdravotní problémy. Povedlo se dát tým do kupy?

Zdravotní problémy přetrvávají. Teď jsme přišli o Jarmilu Trumpešovou, která je doma, protože je nemocná. Ale snažíme se to dát nějak do kupy, naši maséři a všichni se snaží co nejvíc, jak to jen jde. Nějak jsme to daly a jsem za to ráda, že se nám povedlo se nějak vzchopit a uhrát ten první zápas.

Jak probíhala příprava během dlouhé reprezentační přestávky?

Byly tam zápasy v poháru a měly jsme spíš takovou kondiční přípravu. Přes svátky jsme měly doufázové tréninky. Nuda to nebyla, myslím, že jsme makaly dost (usmívá se).

Nyní váš čeká série tří těžkých venkovních zápasů (Šaľa, Poruba, Michalovce). Na jak velký bodový zisk se cítíte?

Nejlépe na šest. Určitě by to pro nás bylo co nejlepší. Chceme se dostat do play-off, chceme ukázat, že na to máme, takže čím víc bodů, tím pro nás lépe.

Věříte si na jakéhokoliv soupeře MOL ligy?

Je potřeba si věřit do každého zápasu a ne se bát. Naopak se nesmí nikdo podcenit. Do každého zápasu je potřeba jít naplno s tím, že chceme vyhrát.

Blíží se zápas s Michalovci, se kterými jste doma remizovaly díky vaší brance v poslední sekundě. Máte na ten souboj pořád dobré vzpomínky? Jaký to byl pro vás zážitek?

Adrenalin byl v celé hale (usmívá se). Všichni tím žili. Doufám, že to zopakujeme i tam. Budeme se snažit, aby to byl co nejlepší výkon.

DHK Zora Olomouc – ŠŠK Prešov 32:26 (18:11)

Rozhodčí: Friedel, Kučerka. 7m hody: 5/5 – 5/5. Vyloučení: 2 – 4. Diváci: 250.

Olomouc: Rašková, Haládíková – Hurychová 7, Závišková, Kapsová, Jansová 3/1, Sovová 1/1, Kašpárková 3, Salčáková, Žáčková, Krajčovičová 4, Severová, Salašová 1, Gajdošíková 4, Patrnčiaková 9/3. Trenér: Jan Hegar.