Na palubovce v Novaře, kde se koná úvodní turnaj základní skupiny E prestižní evropské soutěže, svěřenky trenéra Petra Zapletala prohrály s Chemikem Police 0:3. Hráčky z Hané přitom předvedly sympatický vstup do zápasu a až do stavu 9:8 držely vedení.

Pak se ale soupeřky z polské ligy začaly zlepšovat a v první sadě nakonec vyhrály sedmibodovým náskokem.

Taky do druhého setu vstoupil outsider z Olomouce dobře, jenže vedení znovu nevydrželo dlouho. Chemik se po výsledku 25:19 přiblížil výhře.

Třetí sada pak byla ve znamení hrozícího olomouckého debaklu. Za stavu 12:22 ale český tým zabojoval a dokázal skóre korigovat. Po statečném výkonu ze závěru utkání Olomouc padla 18:25.

„Už jsme hráli daleko lepší zápasy, nebyl to z naší strany ideální výkon,“ konstatoval kouč Zapletal.

„Největší rozdíl byl v útoku a na blocích. Soupeř byl lepší, má svou velkou kvalitu a hodně nás ničil i servisem. Škoda že jsme nebyli sebevědomější a nevěřili si víc. Na tom musíme do dalších dvou zápasů turnaje zapracovat a na utkání s Polkami rychle zapomenout. Nečeká nás však vzhledem ke kvalitám protivníků vůbec nic snadného,“ ví Zapletal.

Ve středu od 17.30 český zástupce poměří síly s domácí Novarou. Čtvrtečním soupeřem bude další favorit Ligy mistryň z Kazaně.

VK UP Olomouc - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (-18, -19, -18)

Rozhodčí: Boulangerová (Belgie), Wolf (Švýcarsko). Čas: 67 minut. Bez diváků.

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Kulová.

Police: Kowalewská, Łukasiková, Kąkolewská, Brakočevićová, Mędrzyková, Wasilewská, libero Maj-Erwardtová. Střídala: Połećová.