Po jednobrankové porážce 26:27 z olomouckého zápasu se chtějí pokusit vybojovat postup proti týmu Dunarea přímo v Braile. Jednoduché to ale nebude.

„Uvidíme, jak to bude s jejich oporami, které hrály už u nás zraněné. Pokud je nebudou mít k dispozici, hrálo by to velkou roli,“ přemýšlel trenér DHK Lubomír Krejčíř.

Před týdnem jeho tým téměř padesát minut držel utkání ve své moci, ale přišly o něj v posledních deseti minutách.

„Hlavně po shlédnutí záznamu musím znovu zopakovat, že nám v závěru chyběly síly, takže jsme dělali chyby z únavy, z překyselení. Věřím, že po dořešení nemocí Šaškové s Vaškovou jsme schopni se těmto chybám vyhnout,“ věří kouč.

V mnoha podobách zněl v olomouckém klubu respekt k divokému publiku, v Rumunsku má totiž házená mnohem vyšší popularitu než u nás. Ve třetím kole hrála Dunarea oba zápasy s bosenským Ljubuski doma a vždy přišlo více než 1500 diváků.

„V Rumunsku to bude ještě těžší než doma, protože tam bude hodně diváků, ale zkusíme se s tím poprat. Čekám, že tam bude pořádný kravál, větší, než na co jsme zvyklí,“ odhaduje Romana Tomečkov.á

I vzhledem k tomu, že Dámy v prvním utkání bez větších potíží držely s Rumunkami krok, zbývá v prognózách dost místa i pro optimismus.

„Spokojený bych byl s postupem, ale my jsme už v letos v poháru sehráli spoustu dobrých utkání, včetně toho posledního. Všechno ostatní už je pro nás jen nadstavba. V Rumunsku už můžeme jen získat, takže bychom měli hrát v klidu,“ uvažoval trenér Krejčíř.

Utkání v Braile se hraje v sobotu od 11 hodin. Zoře bude chybět nemocná třetí brankářka Kozáková a prací vytížená Stuchlová.

Miloslav Jančík

Související články:

Tomečková: Neměla jsem střílet nahoru

Krejčíř: V závěru nám chyběly síly

Zora smolně prohrála v evropském poháru