Až do finále neztratila nejvýše nasazená tenistka turnaje ani set. Proti objevu letošní sezony Denise Allertové však Cetkovská prohrála úvodní dějství 3:6. V dalších dvou sadách se však bývalá pětadvacátá hráčka světa zlepšila a po vítězství 6:1 a 6:4 mohla pozvednout trofej pro vítězku padesátitisícového turnaje kategorie ITF.

„Cítím se skvěle. Když jsem sem před týdnem do Olomouce přijížděla, tak to bylo moje tajné přání. Každý den jsem ale musela bojovat s holkama, které hrají strašně dobře jak v singlu, tak v deblu," prohlásila Petra Cetkovská v rozhovoru pro oficiální web turnaje.

V neděli se radovala z titulu ve dvouhře po více než třech letech. Naposledy se jí to povedlo začátkem dubna v roce 2011, kdy zvítězila na podniku ve španělském Monzónu.

„Je to strašně dlouho, co se mi povedl vyhrát turnaj. O to je to vítězství cennější. I když je to nižší kategorie, tak v dnešní době už holky hrají strašně dobře a kolikrát je to jen otázka pár míčků," prohlásila šťastná šampionka, která získala 80 bodů do žebříčku WTA.

K finálovému vítězství nad Allertovou jí dopomohl kvalitní dopolední trénink s Michalem Kadláčkem z olomoucké akademie ITS Tennis centre.

„Ranní rozehrávka proběhla za velké intenzity. Strašně dobře mě připravil a myslím, že dík patří i jemu," usmívala se Petra Cetkovská, která v Olomouci zvítězila i ve čtyřhře po boku Renaty Voráčové. „Celý týden mám volno, takže to můžu oslavit," radovala se.

Petra Cetkovská na turnajový „double" dosáhla téměř na domácí půdě. Vždyť pochází z nedalekého Prostějova. Na Hané však mnoho času netráví, jejím domovem je francouzská metropole.

„Je to nádherné město, ve kterém se nikdy nemůžete nudit. Je to město velkých možností, pro mladého člověka je to vážně krásné. Paříž i jazyk francouzština mě už odmalička přitahovaly, takže to tak asi mělo být," prozradila Petra Cetkovská, která však nevyloučila, že by se na Hanou mohla zase vrátit natrvalo. „Uvidíme, ukáže to čas."