„Stejně jako loni bude náš turnaj opět s mezinárodní účastí a konfrontace Olomouce a Šternberka s těmito týmy bude určitě zajímavá. Spolu se špičkovými extraligovými celky Liberce a Prostějova je to určitě velmi kvalitní sportovní nabídka. Věřím, že volejbaloví fanoušci z Olomouce a okolí si před startem extraligy najdou cestu na špičkový sport, rádi je přivítáme,“ zve na turnaj předseda olomouckého klubu Jiří Zemánek.

Pro nového trenéra vysokoškolaček Jana Drešla bude domácí turnaj jedním z vrcholů probíhající letní přípravy před novou sezonou. „Tvoříme prakticky nový tým, proto je důležité, aby byl před startem sezony důkladně herně prověřen. Věřím, že se budeme prezentovat kvalitním týmovým volejbalem a prodáme dobrou a poctivou přípravu,“ říká kouč Jan Drešl.

Turnaj s mnohaletou tradicí se letos již pošesté koná pod patronací renomované stavební společnosti TOMI - REMONT a.s. „Jsem potěšen, že jsme se znovu mohli stát titulárním partnerem tohoto známého a fanoušky i kluby oblíbeného turnaje a navázat tak na naši trvalou podporu olomouckého ženského volejbalu. Jako významná regionální stavební společnost, která právě v letošním roce slaví 30 let od svého založení, jsme velice rádi, že můžeme svou troškou přispět a podpořit organizaci tohoto již tradičního turnaje a současně doufáme, že se v našem kraji i samotném krajském městě podaří přesvědčit všechny partnery, že podpora regionálního sportu jak na rekreační, tak na profesionální úrovni dává pro region smysl a přináší prospěch,“ pochvaluje si dlouhodobou spolupráci ředitel společnosti Martin Dokoupil.

Futsal: SKUP Olomouc - Helas Brno
Gólman Javorski: Chyby si promítnu v hlavě a jdu dál. Do týmu jsem zapadl dobře

Turnaj se tentokrát za účasti šestice týmů bude hrát ve dvou skupinách, v nichž se trojice soupeřů střetne systémem každý s každým. Začne se v pátek v 17 hodin zápasy Salcburk - Liberec a Šternberk - Prostějov ve sportovní hale UP v Olomouci. Sobotní program zde odstartuje ve 13 hodin, další zápasy se odehrají od páté hodiny odpoledne. V neděli se budou hrát duely o umístění. O 5. a 3. místo v 10 a finále ve 12 hodin. Obhájkyněmi loňského prvenství jsou volejbalistky Prostějova.

TOMI - REMONT Cup (O pohár rektora Univerzity Palackého)

Skupina A

1. VK UP Olomouc
2. Salzburg PSVBG
3. VK Dukla Liberec

Skupina B

1. VK Pirane Brusno
2. TJ Sokol Šternberk
3. VK Prostějov

Rozlosování:

Pátek:
17.00 Salcburk - Liberec a Šternberk - Prostějov

Sobota:
13.00 Olomouc - Liberec a Brusno - Prostějov
17.00 Olomouc - Salcburk a Brusno - Šternberk

Neděle:
10.00 o 5. a 3. místo
12.00 finále