Božek se navíc prosadil i v individuálním závodu. Velkým úspěchem je jeho postup do finále juniorské singlkánoe.

Olomoucký závodník zajel rychlé semifinále, ale se dvěma ťuky musel čekat až na průjezd posledního závodníka cílem. Postup se nakonec povedl z desáté pozice a ve finále se Božek ještě o příčku zlepšil a devátým místem si tak připsal nejlepší výsledek kariéry.

Na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Německu se dařilo celé české výpravě. Reprezentace získala celkem devět medailí a znovu ukázala, že patří k nejlepším na starém kontinentě.

Obrovským úspěchem jsou oba tituly v juniorském kajaku. Na druhou stranu však v Německu přišla i zklamání. Víc se čekalo od třiadvacítkových kajakářů.

Obhájce titulu Vavřinec Hradílek skončil už v kvalifikaci a chyba v závodě kajakových hlídek českým borcům vystavila stopku už v rozjezdu. Zamrzí i neúčast v kategorii singlkanoistů třiadvacítek, kde nejlepšímu Čechovi Tomáši Rakovi unikla z jedenácté pozice účast ve finále o 0,23 sekundy.

V závodě tříčlenných hlídek čeští slalomáři vybojovali čtyři medaile. Tři kovy získali juniorské týmy a poslední medaili přidala hlídka deblířů do třiadvaceti let.

Obrovským úspěchem je zisk titulu evropských šampionů pro trio kajakářů Ondřej Cvikl, Jaroslav Strnad a Jiří Prskavec. Juniorští kajakáři prošli bez zaváhání dopolední kvalifikací, ve finále zajeli čistou jízdu a s přehledem vyhráli.

Další dvě juniorské medaile mají bronzový lesk a postarali se o ně kajakářky a singlkanoisté. Pro kajakářskou trojici Karolína Galušková, Pavlína Zástěrová a Anna Bustová má medaile trochu hořkou příchuť, když výsledek jejich hlídky zatížilo padesát vteřin po neprojetí branky.

Na druhou stranu by však děvčata ani po odečtení penalizace neposkočila před vyrovnané týmy Německa a Velké Británie, které berou zlato a stříbro.

Singlové trio Martin Říha, Michal Pešek a Radim Božek zajelo dobrou jízdu a bronz byl jejich maximem.

Čtvrtou českou medaili získal jediný tým třiadvacítek a je jí stříbro pro deblíře Jonáš Kašpar – Marek Šindler, Ondřej Karlovský – Jakub Jáně a Robert Gotvald – Jan Vlček. Češi podlehli jen domácímu výběru Německa.

V individuálních závodech české lodě přidaly dalších pět cenných kovů. Jedničkou českého výběru byl kajakář Jiří Prskavec. Ve finále deklasoval všechny soupeře a po životní jízdě přidal i individuální titul v nejsledovanější juniorské kategorii.

Dařilo se však i dalším závodníkům. K loňskému zlatu v třiadvacítkách přidala stříbro kajakářka Kateřina Kudějová. V závodě juniorek vystřídala na pozici české jedničky Karolínu Galuškovou Pavlína Zástěrová a i ona veze z Markkleenbergu stříbro.

O poslední dvě medaile české výpravy se zasloužili deblíři. Nejprve si bronz mezi juniory vyjela posádka Jakub Hojda – Tomáš Macášek. Stejně hodnotnou medaili na saském kanále získala i dvojice třiadvacetiletých deblkanoistů Ondřej Karlovský a Jakub Jáně.