Skokani Olomouc – Krč Altron 2:4

Do prvního utkání vstoupili lépe hosté, kteří se ve druhé směně ujali vedení 0:2. Skokani nehráli vůbec špatně, dařilo se jim trefovat nadhozy krčského nadhazovače Boreckého, obrana Pražanů je ale nepouštěla na mety.

Snížil až Kropinak díky dvěma selháním nadhazovače, po čtyřech směnách ale stále domácí i kvůli několika chybám v poli prohrávali 2:3. V sedmé směně se oba celky dostaly do bodovacích pozic, když obsadily druhou a třetí metu, ale těžké situace vyřešili oba nadhazovači.

V osmé směně přidala Krč čtvrtý bod, Skokani však mohli po dvoumetovém odpalu Němce srovnat. Ale ani jejich pálkařské opory Kropinak s Černíkem nedokázaly stáhnout Vojáka s Němcem domů.

„Je to škoda. Pálili jsme lépe, ale ty malé věci, které rozhodují zápasy, se nám nedařily,“ krčil rameny Jakub Černík.

Skokani: Holický, Veselý L. – Voják – Němec, Veselý M., Drong M., Kovařík – Černík, Brewer, Reynolds. Střídající pálkař a kouč: Brad Kropinak.

Skokani Olomouc – Krč Altron 5:4

Začátek odvety vyšel domácím mnohem lépe, když po první směně vedli 2:0. Hned v té následující ale hosté srovnali a začal zase nervy drásající vyrovnaný boj.

Rozuzlení přinesla čtvrtá směna, ve které se nejprve Krč dostala do dvoubodového vedení, ale odpověď Skokanů v dohrávce byla více než hlasitá. Němce po dvoumetovém odpalu stáhl domů dalším odpalem do vnějšího pole Kropinak a vzápětí Černík homerunem otočil skóre na 5:4.

„Celé utkání jsem pálil skutečně strašně. Bylo to i technickými nadhozy Krče, které mi nesedí. Když ale konečně přiletěl na metu rovný nadhoz, tak jsem ho trefil,“ popsal svůj kousek Černík.

Skokani tak ze dvou utkání s jedním z nejlepších celků odešli bilancí 1:1. „Myslím si, že thrát s Krčí 1:1 není špatné, i když jsme chtěli dvě výhry,“ dodal Černík.

Skokani: Reynolds, Brewer – Voják, Němec, Kovařík, Drong M., Plainer – Černík, Brewer, Baun. Střídající pálkař a kouč: Brad Kropinak.