Samotné utkání neslo všechnyrysypřípravy,domácí hráčky nastoupily jen v rozlišovacích dresech a výsledek byl jen čímsi navíc. I tak ovšem Dámy už od začátku své soupeřky jednoznačně přehrávaly a tento dějově poněkud jednotvárný zápas nepoznal za šedesát minut jediný dramatičtější zvrat. Možnái proto,žeproZlín to bylo druhé utkání hned za sebou, když se odpoledne utkal s polskými Gliwicemi. V poločase vedly olomoucké hráčky 19:9, a když se po přestávce i přes řadu střídání nic nezměnilo, skončilo utkání vysokou výhrou domácích 36:16.

„Pro nás to byla jedna z dalších tréninkových fází, kdy jsme zkoušeli sestavy dvojic a trojic, jak by měly vedle sebe hrávat, ale i složení obran. Chtěli jsme potrénovat rychlý útok, spolupráci a součinnosti,“ shrnul utkání trenér DHK Olomouc Lubomír Krejčíř. Na prvních dvacet minut se v brance objevila Lenka Černá,pro kterou to byl návrat po letní operaci kolena. „Koleno zatím drží bez problémů, snad jen v nějakých extrémních pohybech se ozve. Ale cítím se dobře, a pokud vše půjde jak doposud, tak bych měla být na sezonu připravená,“ řekla Deníku zkušená gólmanka. „Byly na ní vidět určité obavy, ale byl to první křest po operaci a nedopadl vůbec špatně. Do třech týdnů bychom měli vše zvládnout tak, aby mohla v prvním kole proti Bratislavě chytat,“ doplnil trenér Krejčíř. Slibované zúžení kádru po soustředění v Polsku se nakonec dotklo jen jednoho jména. „Do Veselí odchází Hana Bártová.

Nezklamala,alenehrálabytolik,kolik by měla hrát ve Veselí. Zbytek kádru by měl zůstat pohromaděminimálnědoté doby, než se plně uzdraví Salčáková se Seluckou, což bude minimálně měsíc dva trvat,“ vysvětlil LubomírKrejčíř. Příprava házenkářek bude pokračovat o víkendu tradičním turnajem O pohár míru, který bude domácí tým po loňském úspěchu obhajovat.