V kádrech obou týmů se mu představilo hned několik svěřenkyň. V bráně toho veselského i jeho asistentka u národního týmu Lenka Černá. Ta dovedla Veselí skvělými výkony do dvouzápasového vedení, série tento víkend pokračuje na Hané.

„Těším se na zápasy v Olomouci, minimálně jeden se tam hrát bude. Já jsem říkal už před začátkem sezony, že Veselí má zkušené hráčky, ale do určité míry nevíme, co by s nimi udělalo pět zápasů,“ zamyslel se Kadlec.

Rozhovor

Jak se vám z pohledu reprezentačního kouče dívalo na první finálový zápas?
Já myslím, že trenéři obou týmů to zhodnotili naprosto relevantně. Na můj vkus tam chybělo trošičku víc střelby ze střední vzdálenosti nebo zdálky. Pak mi tam visí takový otazníček nad tím, proč některé technické akce hráček pískají rozhodčí v jejich neprospěch. Třeba v případě Míši Hrbkové, která předvedla krásnou kličku, dánskou otočku, jak tomu říkám, a rozhodčí ji to pískli jako kroky. To technické hráčky znevýhodňuje a nepřináší to efekt ani pro diváky. Ale já tu rozhodně nejsem od toho, abych jakkoliv hodnotil rozhodčí, od toho je tu delegát. Mě to spíš mrzí z pozice trenéra, protože ty hráčky předvedou něco navíc a rozhodčí to třeba nepochopí.

Vy jste určitě bedlivě sledoval své svěřenkyně ze širšího kádru národního týmu, kterých hraje finálovou sérii hodně. Překvapil vás někdo svým dobrým výkonem, nebo naopak zklamal?
Nemůžu říct, že zklamal. Je to boj. Já jsem v tom prvním zápase čekal trošku větší tlak od Olomouce. Protože hraje na širší kádr a myslel jsem, že Veselí během první půle unaví. Ono to nakonec bylo trošku opačně. Veselí hraje na osm hráček a to se ví. Takže jsem očekával zvýšený pohyb, nebo rychlý přechod. Ten se v druhém poločase podařil až díky příchodu Kristýny Salčákové. Ta přinesla obrovské zrychlení a někdy u branky byla dřív, než krajní hráčky. V tu chvíli se dostávala do první vlny, přestože hraje jako poslední, ale už neměla komu nahrát. Dostává se tak sama do pasti. Ale to je tím, že ostatní spoluhráčky jí tam nedoběhnou.

Trenér Veselí Jiří Zerzáň po tom prvním zápase řekl, že mu paradoxně pomohla osobní obrana na Šťerbovou, kterou často praktikovala Zora na začátku zápasu. Co si o tom myslíte?
Těžko říct. Asi to pan Zerzáň očekával, tak se na to připravil. Na druhou stranu Helena Štěrbová je hráčka, která umí vystřelit. A otázkou je, jestli ji ten začátek, kdy byla osobně bráněna, do zbytku utkání nějak nepoznamenal v nízké četnosti střelby. Protože k ní má takové předpoklady, že by měla střílet patnáctkrát za zápas. Přeci jen je to spojka a myslím si, že evropských parametrů. Samozřejmě nevíme, jaké pokyny dostala od trenéra Zerzáně. Může jí v tom utlumovat, v tom smyslu, aby se hrálo kombinačně a ona toho tolik neprostřílela.

Jak podle vás tento finálový souboj nakonec dopadne?
Těším se na zápasy v Olomouci, minimálně jeden se tam hrát bude. Já jsem říkal už před začátkem sezony, že Veselí má zkušené hráčky, ale do určité míry nevíme, co by s nimi udělalo pět zápasů. Ta druhá půle prvního zápasu naznačila, že pokud se jim jedna hráčka zraní, nebo se některé unaví, tak je Olomouc díky širšímu kádru ve výhodě. Všichni chtějí, aby to bylo na pět zápasů, kvůli divákům, kvůli sponzorům, partnerům a podobně. Ale já bych si přál, aby to bylo míň, protože hráčky pak budou míň unavené pro potřeby reprezentace. (smích)