Zbrusu nový tým vysokoškolaček se sešel poprvé v úterý 3. srpna na seznamovací schůzce. Ve středu už pak začala pravá dřna.

„Prakticky celá příprava proběhne v Olomouci v posilovně a na hale. Prošpikována bude extra akcemi, jako jsou výlet na kolech Nízkým Jeseníkem, teambuildingový orientační běh či den s naší mládeží na jejich tradičním soustředění na Pastvinách,“ popisoval plán nejbližších týdnů hlavní kouč Martin Hroch.

Do toho čekají jeho svěřenkyně také společné tréninky s Prostějovem a Olympem Praha. „Jako venkovní herní test bude sloužit víkend v polském městě Bielsko-Biała 11. a 12. záři, kde je domluven společný trénink a jeden přátelský zápas,“ odhaluje Martin Hroch.

Nový ročník extraligy startuje 25. září, ale ještě předtím 20. září by měly Olomoučanky vstoupit do ostrých zápasů jakožto vítězky Českého poháru v Liberce v souboji o Superpohár proti domácím mistryním republiky.

„Tato skutečnost nás donutila změnit organizaci našeho turnaje Tomi-Remont Cup, který se uskuteční 16 až 18. září za účasti čtyř týmů systémem každý s každým,“ zmiňuje kouč univerzity.

Ten bude mít spoustu práce, protože musí sehrát kompletně nové družstvo. „Neprodleně začneme pracovat na týmové struktuře, komunikaci, vzájemných vazbách a herním stylu. Počet národností v kádru se ustálil na sedmi, takže je opravdu na čem pracovat. Ze začátku do toho půjdeme postupně, aby byla kondiční příprava koordinována s tou míčovou. Hlavně v začátcích asi budou vidět velké rozdíly, neboť všechny hráčky neměly stejné tréninkové možnosti,“ uvědomuje si Martin Hroch.

A nebude mít pohromadě ihned všechny, nýbrž se hráčky budou sjíždět postupně. Elena Babićová se připojí po mistrovství Evropy a další zahraniční hráčky přijedou během úvodního týdne. „Záleží, jak jim to umožní letecké spoje či mezinárodní opatření v souvislosti s covidem. A poslední podepsaná hráčka Viktoria Moscická dorazí okolo 9. srpna,“ objasňuje Hroch.

Velké problémy pak má klub s příjezdem brazilské smečařky Jessicy Silvaové. „Kvůli situaci v její zemi naše ministerstvo zdravotnictví a Národní sportovní agentura na čas pozastavily přílety z Brazílie. Ale vypadá to, že se situace začíná uvolňovat, tak uvidíme. Některé hráčky také řešily očkování ve svých zemích, i to musíme respektovat. Ale věřím, že na začátku září už nebude chybět nikdo,“ pokračuje Hroch.

Do programu univerzitního celku vstoupila také příprava reprezentace na evropský šampionát. „Vzhledem k tomu, že jsem členem realizačního týmu, v době mé nepřítomnosti bude tým v rukách asistenta Míčka a kondičního trenéra Přichystala,“ uzavřel kouč VK UP Olomouc.