Domácí celek STM Olomouc skončil na turnaji, který se konal v nové sportovní hale Čajkaréně, třetí, když v zápase o bronz porazil Velkou Bystřici.

Domácí Stavomontáže, které čeká perné záchranářské jaro v první lize, vstoupily do turnaje vítězstvím 23:15 nad juniorským výběrem Zubří.

„V prvním utkání jsme potkali mladé kluky ze Zubří a ti hráli velmi slušně, měli rychlý přechod do útoku a na to, jak jsou mladí, jsou vynikající družstvo," okomentoval úvodní vystoupení svých svěřenců trenér Zdeněk Čtvrtníček.

Ve druhém zápase skupiny však jeho výběr klopýtl, když podlehl Pezinku 16:18.

„Prvních patnáct minut jsme soupeře suverénně válcovali, ale pak nám odešla kombinace, chuť do hry a obranná fáze. Prohráli jsme o dvě branky a v závěru jsme se vyloženě trápili," zhodnotil nevydařený zápas olomoucký trenér.

Druholigový tým Velké Bystřice ve skupině prohrál s pozdějším vítězem ze Zlína 20:22, ve druhém zápase však porazil slovenský Martin výsledkem 20:14.

Na oba hanácké celky tak čekal vzájemný souboj o třetí místo.

Vyhecované derby nakonec patřilo olomouckému týmu, který si došel pro vítězství 23:18.

Olomoučtí házenkáři (v bílém) proti Velké Bystřici

Trenér Čtvrtníček byl s finálovým výkonem svých svěřenců spokojen.

„Hra se ukáznila, hlavně v obranné fázi byla vynikající a Bystřici jsme přehráli," prohlásil kouč.

„Určitě jsme ale mohli dostáhnout i na lepší umístění," doplnil Čtvrtníček.

Jeho protějšek na lavičce Velké Bystřice Libor Malínek si celý turnaj pochvaloval.

„Sešlo se šest mužstev, která byla na hodně podobné výkonnostní úrovni, a o to se taky potvrdilo v samotném turnaji, kde žádný zápas nebyl jednoznačný. Kluky jsem pochválil, i když já jsem na umístění moc nehrál, protože tady šlo především o přípravu," konstatoval Malínek, který postrádal opory Radka Balona a Radka Mézla.

„Doufám, že se do družstva brzy vrátí, Radek Balon mi na pondělí přislíbil první trénink," dodal Malínek.

Finálový zápas mezi Zlínem a Pezinkem přinesl vyrovnanou bitvu a z těsného vítězství 21:20 se nakonec radovalo moravské mužstvo.

Olomoučtí házenkáři (v bílém) proti Velké Bystřici

Pro všechny zúčastněné týmy byl olomoucký turnaj především zpestřením přípravného období před startem jarní části soutěží.

Celku STM Olomouc zimní přípravu komplikovaly především nemoci hráčů.

„Protože byla chřipková epidemie, tak se tréninku účastnilo málo hráčů. Ještě ale máme domluvené nějaké přátelské utkání a máme tři týdny, čas, takže si myslím, že to dáme dohromady," věří kouč Čtvrtníček. Jeho tým je po podzimu na 10. místě první ligy a bude ještě muset zabojovat o záchranu.

„Družstvo zůstane ve stejném složení, ve kterém bylo na podzim. Potřeboval jsem posílit tým o rozehrávku a levé křídlo, ale myslím, že i když se to nepovedlo, tak to není velká komplikace," dodal Čtvrtníček.

Velká Bystřice figuruje po podzimu na čtvrtém místě druholigové tabulky. Pro návrat do první ligy bude muset ještě pořádně zabrat. Výkon na olomouckém turnaji je ale dobrým příslibem pro jarní část souteže.

„Byl jsem spokojen s přístupem hráčů, pro mě je to motivace do druhé poloviny soutěže, protože mužstvo chce. Hráči pochopili, že to bez tréninku nejde a pokud se chtějí dostat nahoru, tak to půjde jedině přes tréninky a přes zodpovědný přístup k zápasům, který předvedli i na tomto turnaji," dodal Malínek.

Výsledky turnaje:

skupina A:

STM Olomouc – HC Zubří B 23:15

STM Olomouc – ŠKP B Pezinok 16:18

HC Zubří B – ŠKP B Pezinok 18:21

skupina B:

SK Velká Bystřice – HC Zlín 20:22

SK Velká Bystřice – MHáK Martin 20:14

HC Zlín – MHáK Martin 19:18

o 5. místo: Martin – Zubří B 19:23

o 3. místo: STM Olomouc – Velká Bystřice 23:18

finále: Zlín – Pezinok 21:20