„Litovel se udržela a dorostenky Zory zopakovaly triumfy z minulých sezon, což je pro mě potěšující," zhodnotil uplynulou sezonu Lubomír Krejčíř.

Trenére, začněme u starších dorostenek Zory Olomouc. Je zisk poháru tečkou za další vydařenou sezonou?

Bezesporu. Je pro nás potěšující, že jsme v páté sezoně vyhráli pátý titul a třikrát po sobě Česko-slovenský pohár. Týmy se obnovily, byly to jiné hráčky a je to jakýsi odraz toho, že to asi na ty naše české poměry děláme docela slušně.

Našel tým starších dorostenek v celé letošní sezoně přemožitelky?

Na podzim jsme dvakrát prohráli v eliminaci. V hlavní soutěži, první lize, která probíhá od ledna, jsme neprohráli. Pro mě osobně je potěšující, že za šest let, co dělám u mládeže, jsem napočítal dvě stě padesát výher a osm porážek. To je pro mě taková docela zajímavá rekapitulace (usmívá se).

Dařilo se vám i v mužské házené. V roli hlavního trenéra extraligové Litovle jste na Hané udržel nejvyšší soutěž. Jak hodnotíte uplynulou sezonu ze svého pohledu?

Jako velkou dřinu (usmívá se). Při civilním zaměstnání trénovat dvě družstva na této úrovni, to není procházka růžovým sadem. Zvlášť když se třeba nedaří, tak to bolí dvojnásob. Ale zvládl jsem to zdravotně i psychicky a ty výsledky jsou o to potěšující. Litovel se udržela a dorostenky Zory zopakovaly triumfy z minulých sezon. Vážím si i toho, že do reprezentací zasáhlo ještě víc mých hráček než v minulých sezonách. A nakonec i v Litovli je Matěj Konšel v nominaci na univerziádu. Tím pádem byly naplněny i ty věci související s reprezentací. Teď už snad budeme jenom slavit (úsměv).

V příští sezoně na vás čeká stejná zátěž?

Nemám podepsané všechny kontrakty, ale všechno to k tomu nějakým způsobem směřuje.

V Litovli budete pokračovat v roli hlavního trenéra?

Jsme na dobré cestě se domluvit. Z osmdesáti devadesáti procent to vypadá, že se domluvíme. Byli jsme domluveni na podmínkách ohledně mého zabezpečení. Jednáme jenom o tom, do jaké míry tým bude mít úroveň pro extraligu. Pokud se podaří zrealizovat ta jednání s hráči, kteří by tam měli přijít, tak já určitě budu v Litovli pokračovat.

Očekávají se velké změny v kádru Tatranu?

Ne, akorát David Juříček by měl jít na post asistenta nebo jednoho z asistentů. Jde o to, zacelit mezeru po něm, případně i mezery, které vznikly tím, že asi jeden nebo dva hráči uvažují o konci kariéry nebo přechodu do výkonnostní házené. Je potřeba na ty posty získat adekvátní náhradu. Jednání probíhají.

Vaše spolupráce s Davidem Juříčkem už probíhala v uplynulé sezoně. Teď se tedy posune na pozici nehrajícího asistenta?

David se hodně zapojoval do tréninkového procesu i do řízení družstva z hlediska fungování na hřišti. Teď by se měla posílit jeho role i v tréninkovém procesu.