Olomoucké publikum bylo při neúčasti českých tenistek ve druhém kole dvouhry zvědavo především na Nastassju Burnettovou. Mladá rodačka z Říma, která loni vyhrála olomoucký turnaj jako hráčka z šesté stovky světového žebříčku, však letos do závěrečných bojů nezasáhne. Nad její síly byla bývalá 64. hráčka světa Tatjana Maleková z Německa. Burnettová se sice v obou setech dostala do vedení, koncovky sad však opanovala její soupeřka v poměru 7:6 a 6:4.

ITS CUP 2012, zápasy 2. kola

„Bohužel jsem prohrála, takže se zrovna teď necítím nejlépe. Dnes jsem si nedokázala pomoci servisem. Soupeřka hrála dobře, já jsem ale nepředvedla svůj stoprocentní výkon," mrzelo Burnettovou, která se v loňském ročníku olomouckého turnaje probojovala z kvalifikace až do finále, ve kterém porazila Češku Evu Birnerovou.

„Zdejší turnaj mám velice ráda, chtěla jsem letos zopakovat loňský výsledek, ale bohužel se to nepovedlo. Je to velké zklamání," přiznala aktuálně 137. hráčka světového žebříčku.

„Věřím, že se mi příští rok povede lépe," usmála se sympatická Italka, která se chce do Olomouce rozhodně vrátit.

Po první nasazené Barboře Záhlavové-Strýcové přišel olomoucký ITS CUP i o hráčku číslo tři Mathilde Johanssonovou. Aktuálně 74. tenistka světa, která byla minulý týden ve finále turnaje WTA v Bastadu, podlehla Rumunce Madalině Gojneové 6:2, 2:6 a 1:6.

„Už jsem byla hodně unavená," přiznala rodačka ze Švédska, která už ale trvale žije v Paříži.

V prvním kole utekla pohledná tenistka hrobníkovi z lopaty, když ve třetím setu otočila téměř ztracený zápas s Němkou Gronetovou. Podobný kousek však už ve čtvrtek nezopakovala.

„Už v prvním kole jsem nehrála dobře, dokázala jsem to ale dotáhnout do vítězného konce. Teď už se to bohužel nepovedlo. Z mojí strany to nebyl vůbec dobrý výkon. Turnaj se mi velice líbil, je škoda, že jsem se neprobojovala ještě dál," konstatovala sedmadvacetiletá Johanssonová.

Ze hry je i čtvrtá nasazená, hráčka elitní světové stovky, Garbine Muguruzaová, jež nestačila na Italku Mariu-Elenu Camerinovou.

Které z hráček, jež se probojovaly do čtvrtfinále, mají největší šance na vítězství?

Jsou jimi jednoznačně Španělka Maria-Teresa Torrová-Florová, která po Záhlavové-Strýcové vyřadila i bývalou čtrnáctou hráčku světa Jelenu Bovinovou z Ruska. Další kandidátkou na vítězství je pak druhá nasazená Alexandra Cadantuová – jediná hráčka elitní stovky, která se v Olomouci probojovala mezi posledních osm.

V pátek se na olomoucké antuce odehrají zápasy čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry. V ní bude mít český tenis dvě zástupkyně – Renatu Voráčovou a Evu Hrdinovou. Program startuje v 11 hodin.

Výsledky

dvouhra, 2. kolo: Cadantuová (2-Rum.) – Sevastovová (Lot.) 7:5, 6:2, Gojneová (Rum.) – Johanssonová (3-Fra.) 2:6, 6:2, 6:1, Camerinová (It.) – Muguruzaová (4-Šp.) 7:6 (3), 6:0, Maleková (8-Něm) – Burnettová (It.) 7:6 (3), 6:4, Meusburgerová (Rak.) – Becková (Něm.) 3:6, 6:3, 6:0, Torrová-Florová (Šp.) – Bovinová (Rus.) 4:6, 6:2, 6:3, Dentoniová – Florisová (obě It.) 7:5, 6:2, Puigová (Portorik.) – Kostovová (Bulh.) 6:1, 6:3.

Čtyřhra, čtvrtfinále: Hrdinová, Jugičová-Salkičová (1-ČR, B.-Herceg.) – Sadikovičová, Vrljičová (Švýc., Chorv.) 3:6, 6:1, 10:7, Beygelzimerová, Voráčová (Ukr., ČR) – Klemenschitsová, Maleková (2-Rak., Něm.) 6:3, 6:4, Ormaecheaová, Voegeleová (Arg., Švýc.) – Korzeniaková, Sisková (Pol., ČR) 6:7 (4), 6:2, 10:3, Ferrerová-Suarézová, Hogenkampová (Šp., Niz.) – Abramovičová, Buzarnescuová (4-Chorv., Rum.) 6:1, 6:4.