Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis

„Do zápasu jsme šli s vědomím, že vedeme o čtyři branky. Já jsem ale jasně holky nabádal k tomu, aby se na to nedívaly a hrály hned od začátku kvalitní házenou. A myslím, že se to podařilo. Po celý zápas někdo dotahoval a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nikdo si nevytvořil vyšší vedení než o dvě branky. Myslím si, že bronz máme zaslouženě“ říkal po zápase spokojený olomoucký kouč Libor Malínek.

A bylo to přesně tak. Po celou dobu se zápas vyvíjel velice vyrovnaně. Po poločase vedly Hanačky 13:12 a na jeho konci vyhrály domácí hráčky 26:25. To jim ale nestačilo a olomoucká radost mohla vybouchnout naplno.

A co hanácký kormidelník soudí o celém průběhu sezonu, v níž jeho celek až do posledního kola základní části bojoval o play-off a nakonec se mu to podařilo až v posledním kole? „Sezona byla dlouhá. Netvrdím, že tam nebyly nějaké výkyvy či slabší chvilky, ale převládala spíše spokojenost. Síla manšaftu se pak naplno ukázala v posledním kole základní části v Písku, kde jsme si definitivně vybojovali play-off,“ popisoval.

Fotografie ze zápasu 23. kola Divize E mezi celky FK Nové Sady a FC Strání
FOTO: Nové Sady po přestávce zabraly a rozstřílely poslední Strání

„Onu sílu jsme pak ve vyřazovacích bojích potvrdili. Ať už se jednalo o zápasy s Mostem, ve kterých jsme v žádném případě nepropadli, nebo o boje s Kynžvartem, ve kterých jsme byli po zásluze lepší,“ pokračoval.

Olomouckým házenkářkám se podařilo ukořistit cenný kov po dlouhých pěti letech. A stejně jako v roce 2017 se znovu jedná o medaile za třetí místo. „Bylo to dlouhé čekání. Když trošku zavzpomínám, tak minulý rok jsme měli sezonu rozjetou velice dobře a nedostali se do finále jenom o skóre. To nás tehdy velice mrzelo. Tentokrát jsme si to ale plně zasloužili,“ řekl Libor Malínek a na závěr dodal: „Myslím si, že oslavy budou veselé. Cesta domů bude hodně dlouhá, takže je na to zaděláno. já to plně kvituji. Jen ať si to holky užijí.“

Házená Kynžvart – DHK Zora Olomouc 26:25 (12:13)

Celkové skóre: 46:49. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 2:6. ŽK: Dresslerová (KYN). Sedmimetrové hody: 2/3:2/3.

Kynžvart: Novotná, Srpová – Michalcová 1, Jovičevič 1, Tesařová 1, Hejkalová, Bezruková, Rudincová, Dvořáková 8/2, Vysloužilová, Königová 5, Pastrnčiaková 2, Švihnosová 1, Božović 4, Dresslerová 3, Rampová. Trenér: Jiří Sabadka.

Olomouc: Polášková, Haládiková – Kubáčková, Přikrylová 1, Možíšová, Machačová, Fryčáková 3, Kubálková, Sovová, Závišková 5, Roupcová, Jansová 3/2, Kašpárková 5, Kuxová 4, Hejlová, Kapsová 4. Trenér: Libor Malínek.